Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Właśnie zakończyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Przedstawił on nowe obostrzenia związane z rozwojem pandemii.

Premier ogłosił, że zdalne nauczanie będzie dotyczyć również klas od 1 do 3. Przedszkola i żłobki pozostają otwarte.

Zamknięte zostaną wszystkie placówki kulturalne - kina, teatry itd. Obiekty hotelarskie mogą przyjmować tylko gości odbywających podróże służbowe. Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte poza sklepami spożywczymi czy drogeriami.

Te zmiany potrwają od najbliższej soboty do 29 listopada.

 

Premier zapowiedział, że jeżeli pojawiać się będzie powyżej 50 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców to będzie wprowadzony lockdown, a jeżeli, 70-75 na 100 tys., to narodowa kwarantanna.

Adam Niedzielski, minister zdrowia apelował o wychodzenie z domu tylko w niezbędnych przypadkach, czyli do pracy lub do sklepu.

Resko24.pl/KPRM

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Tadeusz
-38 # Tadeusz 2020-11-04 15:10
Niech lepiej zamkną ale swoje durne gęby . Doorowadzą ten nasz piękny kraj do ruiny. Banda debili .
Zgłoś administratorowi
Marek1
-7 # Marek1 2020-11-24 21:10
Wypada się zgodzić - choć mniej wulgarnie. Już prawie milion wykrytych zachorowań... szacuje się, że przechorowało około 5 razy więcej. Zgonów wśród wykrytych przypadków infekcji koronawirusa jest mniej niż 10tys (bez względu na inne choroby), tych z Covidem mniej niż 2/3, bez innych chorób mniej niż 1/3. Tymczasem w Polsce ze względu na stres, brak dostępu do lekarzy i leczenia zmarło około 40 tys osób więcej niż w porównaniu z poprzednim rokiem. Choroby postępują - i nawet gdyby przywrócić dostęp do służby zdrowia ich zaawansowanie zakończy się kolejnymi zgonami.

Jednocześnie zamknięto szkoły dla najmłodszych... co jest zaprzepaszczeniem lat nauki. Rozbito handel, turystykę, gastronomię.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x