Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Konkurs „Znajdź olbrzyma” rozstrzygnięty! Największym grzybem tej jesieni okazał się borowik szlachetny.

Lista „olbrzymów” została zamknięta wraz z końcem października. Nadleśnictwo Resko przyjęło wiele zgłoszeń rozmaitych okazów grzybów jadalnych. Jednak w rankingu króluje tylko borowik szlachetny – jedyny, najlepszy i największy!

Niestety, pomimo dużej liczby zgłoszeń, ilość okazów uznanych w rankingu zweryfikował nieubłagany regulamin konkursu. Nadsyłano zdjęcia bez udokumentowanych pomiarów lub np. z pomiarem średnicy kapelusza. Zgłaszano nawet czubajki kanie, które ze względu na blaszki, choć były to niewątpliwie największe owocniki, nie zostały wciągnięte do rywalizacji.

Przypomnijmy więc: aby uznać zgłoszenie za poprawne przede wszystkim liczył się OBWÓD kapelusza i DŁUGOŚĆ trzonu grzyba w mm. Suma tych dwóch parametrów decydowała o zajętym miejscu w ostatecznej klasyfikacji.

 

Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy znaleziska, wspaniałego olbrzyma – prawdziwka! Nagrodą w konkursie jest „zestaw grzybiarza”.

Nadleśnictwo Resko dziękuje wszystkim, którzy nadesłali swoje zgłoszenie lub stawili się z okazem osobiście, za udział w konkursie i chęć podzielenia się efektami grzybobrania.

Jednocześnie zapraszamy znowu – już za rok, do udziału w kolejnej rywalizacji.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x