Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W Gminie Resko w miejscowościach Przemysław i Lubień Dolny zbliża się do końca projekt Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. „Rewitalizacja szansą na aktywną integrację”, finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, Priorytet VII Włączenie społeczne.

W sobotę 24 października br. w Lubieniu Dolnym odbyło się spotkanie integracyjne Mieszkańców, podsumowujące przeprowadzone działania. W ramach projektu Mieszkańcy wyremontowali siłownię oraz uporządkowali teren wokół niej. Zaniedbany, nieprzyjazny budynek dostał nowe życie. Siłownia została wyremontowana i docieplona, podłogę pokryły specjalistyczne antypoślizgowe maty, zakupiono konwektor grzewczy. Otoczenie budynku zostało wykarczowane, uporządkowane, wyrównane. Dodatkowo w siłowni pojawiła się nowa bieżnia, zakupiona z funduszu sołeckiego. Teraz można się tam z przyjemnością spotykać, ćwiczyć, podnosić aktywność fizyczną.Projekt realizowany był wspólnymi siłami grupy inicjatywnej Mieszkańców na czele z panią sołtys Iwoną Wawrzyniak oraz panią Renatą Romaszko. Cennej pomocy, szczególnie w sprawach formalno-prawnych, udzieliła jak zwykle Gmina Resko. Organizacyjnie projekt wspiera LOT Powiatu Łobeskiego, jako Realizator projektu.

Spotkanie w Lubieniu Dolnym przypadło w trudnym czasie wzrastającej pandemii. Mimo tego odbyło się w miłej, sąsiedzkiej atmosferze. Było uroczyste otwarcie siłowni oraz pyszny poczęstunek, w tym okolicznościowy tort.

W sobotnim spotkaniu z Mieszkańcami Lubienia Dolnego uczestniczyli Rafał Michalczyszyn Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz Małgorzata Kuncewicz animatorka lokalna projektu.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x