Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W Gminie Resko w miejscowościach Przemysław i Lubień Dolny zbliża się do końca projekt Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. „Rewitalizacja szansą na aktywną integrację”, finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, Priorytet VII Włączenie społeczne.

W sobotę 24 października br. w Lubieniu Dolnym odbyło się spotkanie integracyjne Mieszkańców, podsumowujące przeprowadzone działania. W ramach projektu Mieszkańcy wyremontowali siłownię oraz uporządkowali teren wokół niej. Zaniedbany, nieprzyjazny budynek dostał nowe życie. Siłownia została wyremontowana i docieplona, podłogę pokryły specjalistyczne antypoślizgowe maty, zakupiono konwektor grzewczy. Otoczenie budynku zostało wykarczowane, uporządkowane, wyrównane. Dodatkowo w siłowni pojawiła się nowa bieżnia, zakupiona z funduszu sołeckiego. Teraz można się tam z przyjemnością spotykać, ćwiczyć, podnosić aktywność fizyczną.Projekt realizowany był wspólnymi siłami grupy inicjatywnej Mieszkańców na czele z panią sołtys Iwoną Wawrzyniak oraz panią Renatą Romaszko. Cennej pomocy, szczególnie w sprawach formalno-prawnych, udzieliła jak zwykle Gmina Resko. Organizacyjnie projekt wspiera LOT Powiatu Łobeskiego, jako Realizator projektu.

Spotkanie w Lubieniu Dolnym przypadło w trudnym czasie wzrastającej pandemii. Mimo tego odbyło się w miłej, sąsiedzkiej atmosferze. Było uroczyste otwarcie siłowni oraz pyszny poczęstunek, w tym okolicznościowy tort.

W sobotnim spotkaniu z Mieszkańcami Lubienia Dolnego uczestniczyli Rafał Michalczyszyn Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz Małgorzata Kuncewicz animatorka lokalna projektu.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x