Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Święto Niepodległości wpisało się na stałe w kalendarzu uroczystości naszego przedszkola, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci czym jest patriotyzm, przywiązanie do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej.

10 listopada w Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka w Resku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji odbył się specjalny apel z udziałem dwóch grup „Kłapouszki” i „Tygryski”. Uroczystość odbyła się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Nie zabrakło tańca narodowego „Krakowiak” i zabawy przy piosence „Jestem Polką i Polakiem”. Występy przedszkolaków zostały nagrane i przesłane Rodzicom za pomocą aplikacji Messenger, dzięki czemu mogli oni również obejrzeć artystyczne występy „Małych patriotów”.

 

Dokładnie o godzinie 11.11 przyjmując właściwą postawę „na baczność” cała społeczność przedszkolna w swoich salach, dumnie odśpiewała hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego”.
Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota. Mamy nadzieję, że zapisze się w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Krystyna Kaczor
Klaudia Pawłowska

Resko24.pl/Przedszkole Miejskie w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x