Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Święto Niepodległości wpisało się na stałe w kalendarzu uroczystości naszego przedszkola, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci czym jest patriotyzm, przywiązanie do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej.

10 listopada w Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka w Resku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji odbył się specjalny apel z udziałem dwóch grup „Kłapouszki” i „Tygryski”. Uroczystość odbyła się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Nie zabrakło tańca narodowego „Krakowiak” i zabawy przy piosence „Jestem Polką i Polakiem”. Występy przedszkolaków zostały nagrane i przesłane Rodzicom za pomocą aplikacji Messenger, dzięki czemu mogli oni również obejrzeć artystyczne występy „Małych patriotów”.

 

Dokładnie o godzinie 11.11 przyjmując właściwą postawę „na baczność” cała społeczność przedszkolna w swoich salach, dumnie odśpiewała hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego”.
Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota. Mamy nadzieję, że zapisze się w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Krystyna Kaczor
Klaudia Pawłowska

Resko24.pl/Przedszkole Miejskie w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x