Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W październiku 2020 po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym - BohaterON w Twojej Szkole. W akcji brali udział uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I - VIII. Koordynatorem projektu była nauczycielka historii, pani Elwira Warnke. Zgodnie z regulaminem zadaniem każdej zgłoszonej do projektu placówki było przeprowadzenie akcji pisania kartek, laurek bądź listów do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.

Podczas lekcji historii oraz zajęć edukacyjnych w "młodszych ", klasach uczniowie wypełniali otrzymane od organizatorów karty pracy. Wspólnie z nauczycielami oglądali filmy dokumentalne dotyczące powstania warszawskiego. Następnie uczniowie podczas lekcji wychowawczych przygotowywali kartki z życzeniami . W tym roku zmieniła się trochę formuła tworzenia prac, można było przygotować jedną kartkę od jednej placówki. Wszystko w całość zebrała Gabrysia Wachnik z klasy 8. Kartka została dokładnie spakowana i przesłana na adres organizatora akcji.

Wspólnie z uczniami pokazaliśmy , że pamiętamy o Powstańcach Warszawskich - ich walce , poświeceniu . Mamy nadzieję, że nasza kartka z życzeniami sprawi radość któremuś z Powstańców Warszawskich.

Elwira Warnke

Resko24.pl/SP Starogard

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x