Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Święto 11 listopada obchodzone jest dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Poświęcone jest pamięci tych, którzy dla Ojczyzny poświęcili zdrowie, a niejednokrotnie oddali swoje życie. Z tej okazji w naszej szkole został ogłoszony konkurs.

Jego celem było zainteresowanie uczniów historią niepodległości Polski, kształtowanie postaw patriotycznych oraz doskonalenie umiejętności informatycznych. Konkurs obejmował 2 kategorie wiekowe. Uczniowie klas 1-2 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego mieli zilustrować polską legendę o trzech braciach Lechu, Czechu i Rusie , natomiast uczniowie z klas 3-8 musieli wykonać komiks w formie elektronicznej na temat: 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości .

 

Oto lista zwycięzców:
I miejsce – Odział Przedszkolny (nagroda grupowa)
I miejsce – Maciej Borowik, klasa I
I miejsce – Livia Daniel, klasa I
I miejsce – Maja  Zdunkiewicz, klasa II
I miejsce – Wiktoria Głuchowska , Klasa VI

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Gratuluję zwycięzcom, którzy po powrocie do szkoły otrzymają pamiątkowe dyplomy i słodkości.

Elwira Warnke, organizator konkursu

Resko24.pl/SP Starogard

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x