Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W listopadzie uczniowie szkoły wzięli udział w projekcie historycznym "Ukryte dziedzictwo. Co kryje Polska ziemia?", którego partnerem jest #BohaterON (to dwie wrocławskie organizacje: Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.) UKRYTE DZIEDZICTWO to ogólnopolska kampania archeologiczna poruszająca temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów, a także promocja tych działań w społeczeństwie.

Uczniowie z klas IV-VIII, podczas lekcji historii przyglądali się pracy archeologa, oglądali zabytki archeologiczne, poznawali podstawowe pojęcia związane z tematem projektu. Razem z archeologami byliśmy na wykopalisku archeologicznym, dowiedzieliśmy się, w jaki sposób udokumentować znalezisko historyczne. 

Zadaniem na zakończenie projektu była praca domowa, polegająca na wcieleniu się w postać archeologa. Uczniowie mieli odnaleźć przedmiot o charakterze historycznym i go opisać, podać jego wymiary, wagę oraz wykonać rysunek poglądowy danego przedmiotu. Znaleziskami okazały się przeróżne rzeczy odnalezione w domu, piwnicy, na podwórku , czy w lesie.

 

Uczniowie doskonale wywiązali się ze swojego zadania. Jestem przekonana, że wśród nich znajduje się przyszły – przynajmniej jeden - archeolog…

Elwira Warnke, koordynator projektu

Resko24.pl/Szkoła Podstawowa w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x