Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dziś przed godz. 12, zaalarmowano straż do pożaru sadzy w kominie. W akcji uczestniczyły jednostki OSP Resko i JRG Łobez.

Sezon grzewczy doskonale weryfikuje stan kanałów kominowych. Pożar nagromadzonej w nich sadzy, w skrajnych sytuacjach może doprowadzić do naruszenia konstrukcji budynku lub rozległego pożaru.

Bardzo często dochodzi do takiej sytuacji z powodu zaniedbań, czyli braku obsługi kominiarskiej. Zdarza się również tak, kiedy używamy opału niskiej jakości.

Proces gaszenia sadzy w kominie jest bardzo mozolny i trudny. Dowodem na to jest fakt, że w godzinach popołudniowych zastępy straży pożarnej ponownie skierowano do pożaru tego samego komina.

 

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x