Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W dniach 2-3 marca 2021 roku wyróżnieni Jubilaci z Gminy Resko odebrali z rąk Burmistrza Reska Arkadiusza Czerwińskiego medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie są symbolem uznania państwa polskiego i zarazem swego rodzaju nagrodą dla osób, które w jednym związku małżeńskim przeżyły przynajmniej 50 lat.

„Złote Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To wiele lat nieprzerwanego, zgodnego pożycia małżeńskiego, które przetrwało wszystkie życiowe zawieruchy.

Pandemia sprawiła, że świętowanie jubileuszów pożycia małżeńskiego - jak wiele innych uroczystości i wydarzeń - musiało zmienić formułę. Obecnie nie odbywają się uroczyste spotkania małżonków-jubilatów z Burmistrzem Reska, poszczególne pary o umówionej godzinie przychodziły do Urzędu Stanu Cywilnego w Resku i odbierały przyznane im medale. Niektórzy małżonkowie zostali nagrodzeni medalami w swoich rodzinnych domach. Wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego w trosce o zdrowie szacownych jubilatów.

 

Uroczystość Złotych Godów obchodzili:

Bogumiła i Marian Bartniccy
Małgorzata i Rafał Franc
Maria i Józef Kubaccy
Danuta i Mieczysław Lech
Helena i Albin Rengwelscy
Alicja i Eugeniusz Rychel
Maria i Krzysztof Tytoń
Władysława i Bronisław Wawrzyniak
Irena i Stanisław Smykla
Helena i Henryk Gburzyńscy

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia. Życzymy długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i doczekania się kolejnych jubileuszy.

Tekst i zdjęcia: Urząd Miejski w Resku

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x