Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Labun Wielki pomoc ZRM 03Wczoraj w godzinach wieczornych, zespół ratownictwa medycznego z Reska potrzebował wsparcia. Do akcji dołączyła straż pożarna i policja.

Jak wynikało z pierwszych informacji, pomocy potrzebowała kobieta, która była zamknięta w swoim mieszkaniu w Łabuniu Wielkim. Do czasu dotarcia ratowników udało się jednak otworzyć drzwi, wcześniejsze podejrzenia potwierdziły się. Wewnątrz mieszkania przebywała kobieta, która ze względu na pogorszenie stanu zdrowia potrzebowała pomocy medycznej i pilnego transportu do szpitala.

Wczorajsze zdarzenie potwierdza mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch - oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o godz. 21:58, że wewnątrz mieszkania przebywała kobieta która nie dawała oznak życia, była zamknięta. W związku z tym do Łabunia Wielkiego zadysponowano zastęp straży pożarnej z OSP Resko. Ostatecznie nasi ratownicy pomagali w transporcie do karetki, dalej już ratownicy medyczni udzielali pomocy i przetransportowali kobietę do szpitala. Działania druhów z Reska zakończyły się o godz. 22.45 - powiedział mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch.


Współpraca służb

Warto przypomnieć, że z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne współdziałają służby, które są ustawowo powołane do pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. W szczególności są to: Państwowa Straż Pożarna, Policja, ale również Górskie, Tatrzańskie i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i inne stowarzyszenia i organizacje, które wykonują działania ratownicze w ramach swoich zadań statutowych.

Wojewoda prowadzi rejestr jednostek współpracujących z systemem. Ratownicy z wymienionych jednostek mogą wykonywać tzw. kwalifikowaną pierwszą pomoc. Tytuł ratownika uzyskują po ukończeniu kursu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Tytuł ratownika nie jest równoznaczny z tytułem ratownika medycznego - czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x