Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Cwiczenia ochotnikow OSP 04Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku, udali się do Węgorzyna na wspólne ćwiczenia z ratownictwa technicznego. 

W trakcie zajęć ochotnicy z Reska i Węgorzyna ćwiczyli różne metody rozcinania pojazdu. Do tego celu wykorzystywano specjalistyczny sprzęt hydrauliczny, którym dysponują w swoich macierzystych jednostkach. Ćwiczenia to dobra okazja nie tylko do doskonalenia technik, ale również czas na wyciągnięcie wniosków i podzielenie się już zdobytym doświadczeniem - czas którego nie ma w czasie prawdziwych akcji ratowniczych.

Wrak samochodu osobowego wykorzystywany w trakcie ćwiczeń, symulował różne sytuacje które mogą się zdarzyć w czasie prawdziwych wypadków komunikacyjnych.

Karty ratownicze ułatwieniem dla strażaków

Karty ratownicze stają się coraz bardziej popularne w całej Europie. To wydrukowany schemat samochodu umieszczony za osłoną przeciwsłoneczną. Warto go mieć, żeby przyspieszyć ewentualną akcję ratunkową po wypadku. Każdy samochód jest skonstruowany inaczej, więc taka karta i zawarte w niej informacje są ogromnym ułatwieniem dla osób, które będą prowadziły akcję ratunkową.

Karta ratownicza to zestandaryzowana ogólnoeuropejska informacja przedstawiająca schemat danego pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami wzmocnień karoserii. Na schematycznym rysunku konkretnego modelu samochodu zaznaczone jest rozmieszczenie wzmocnień nadwozia, poduszek bezpieczeństwa i gazowych napinaczy pasów, a także akumulatora czy zbiornika paliwa.

Tak wygląda przykładowa karta ratownicza do Volkswagena Golfa siódmej generacji:

Karta ratownicza Golf VII

Resko24.pl

 

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x