Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Cwiczenia ochotnikow OSP 04Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku, udali się do Węgorzyna na wspólne ćwiczenia z ratownictwa technicznego. 

W trakcie zajęć ochotnicy z Reska i Węgorzyna ćwiczyli różne metody rozcinania pojazdu. Do tego celu wykorzystywano specjalistyczny sprzęt hydrauliczny, którym dysponują w swoich macierzystych jednostkach. Ćwiczenia to dobra okazja nie tylko do doskonalenia technik, ale również czas na wyciągnięcie wniosków i podzielenie się już zdobytym doświadczeniem - czas którego nie ma w czasie prawdziwych akcji ratowniczych.

Wrak samochodu osobowego wykorzystywany w trakcie ćwiczeń, symulował różne sytuacje które mogą się zdarzyć w czasie prawdziwych wypadków komunikacyjnych.

Karty ratownicze ułatwieniem dla strażaków

Karty ratownicze stają się coraz bardziej popularne w całej Europie. To wydrukowany schemat samochodu umieszczony za osłoną przeciwsłoneczną. Warto go mieć, żeby przyspieszyć ewentualną akcję ratunkową po wypadku. Każdy samochód jest skonstruowany inaczej, więc taka karta i zawarte w niej informacje są ogromnym ułatwieniem dla osób, które będą prowadziły akcję ratunkową.

Karta ratownicza to zestandaryzowana ogólnoeuropejska informacja przedstawiająca schemat danego pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami wzmocnień karoserii. Na schematycznym rysunku konkretnego modelu samochodu zaznaczone jest rozmieszczenie wzmocnień nadwozia, poduszek bezpieczeństwa i gazowych napinaczy pasów, a także akumulatora czy zbiornika paliwa.

Tak wygląda przykładowa karta ratownicza do Volkswagena Golfa siódmej generacji:

Karta ratownicza Golf VII

Resko24.pl

 

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x