Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Sadza w kominie Prusim 01Wczoraj w godzinach wieczornych, aż trzy zastępy straży pożarnej zmagały się z pożarem sadzy w kominie.

W ostatnim czasie można zaobserwować gwałtowny wzrost podobnych interwencji. Najczęściej wiosną pożary sadzy w kominie zdarzały się sporadycznie. W tym roku wiosna nas nie rozpieszcza, nocą nadal temperatura spada poniżej zera, jest zimno. W związku z tym nadal intensywnie korzystamy z ogrzewania, do tego dochodzi różny stan przewodów kominowych.

Wczoraj w Prusimiu, akcja gaśnicza zaczęła się około godz. 20, jako pierwsze na miejsce dotarły dwa zastępy straży pożarnej z OSP Resko. Dodatkowo zadysponowano zastęp z JRG Łobez.

Gaszenie sadzy w kominie jest procesem trudnym i długotrwałym. Akcja gaśnicza zakończyła się dopiero około godz. 23.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x