Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Pozar Gdanska Resko 02Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Swoje święto, strażacy rozpoczęli od nocnej akcji na ul. Gdańskiej w Resku.

Tuż po północy, doszło tam do pożaru zabudowań gospodarczych. W akcji gaśniczej uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Resko i JRG Łobez.

W pomieszczeniach gospodarczych składowano drewno opałowe, pożar zauważyła przypadkowa osoba i zaalarmowała właścicieli terenu oraz służby ratownicze.

Akcja zakończyła się po godz. 2.

lucjan gelomejBudził mieszkańców sąsiadujących posesji i wezwał straż pożarną

Dzisiejszy nocny pożar zauważył młody mieszkaniec Reska - Lucjan Gełomej. Natychmiast zareagował, dokładnie 12 minut po północy wykręcił nr alarmowy 998.

- Najpierw zauważyłem kłęby dymu, później ogień. Wiata już praktycznie cała była objęta ogniem, nie zastanawiałem się długo, zaalarmowałem właścicieli sąsiadujących posesji i wezwałem straż pożarną - relacjonuje Lucjan.

Nam pozostaje tylko pogratulować przytomności umysłu i odpowiedniej reakcji. Dzięki takiej postawie udało się zapobiec większym stratom, być może tragedii.


Dziś Dzień Strażaka, święto ustanowione w dniu wspomnienia w Kościele katolickim św. Floriana. 4 maja jest okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich niebezpieczną i ciężką pracę.

Codziennie narażacie swoje życie, by ratować nasze. W Dniu Strażaka przyjmijcie wyrazy szacunku i podziękowania za trud i poświęcenie oraz najlepsze życzenia od redakcji i czytelników Portalu Resko24.pl. Niech moc Świętego Floriana zawsze będzie z Wami!

Strażacy pełnią służbę każdego dnia, o każdej porze roku. Przez całą dobę dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego kraju, powiatu i gminy. W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x