Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

12 maja 2021 roku mija czwarta rocznica nadania imienia naszej szkole. Od czterech lat jesteśmy częścią społeczności szkół, których patronem jest Irena Sendlerowa. Nasza Patronka nie chciała, by nazywać ją bohaterką.

Mówiła, że wszystko co robiła, robiła z potrzeby serca, z chęci niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Za swoją działalność, za ratowanie istnień ludzkich, była nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla, której nie otrzymała. Twierdziła, że jej „Noblem” jest młodzież, czyli Wy Drodzy Uczniowie.

Ten wyjątkowy dzień nie był uczczony uroczystą akademią z uwagi na panujące obostrzenia. Odbyły się zajęcia edukacyjne, które jeszcze bardziej przybliżyły nam postać Ireny Sendlerowej. Odbyły się również konkursy: poetycki oraz związany z życiem i działalnością naszej Patronki. Wpłynęło bardzo dużo prac konkursowych. Uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki z punktu i oddziału przedszkolnego złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową. Dziękujemy Wam za tak duże zaangażowanie.

W dniu naszego święta życzę, aby życie i postawa Ireny Sendlerowej były dla nas drogowskazem w tworzeniu szkolnej rzeczywistości, w kształtowaniu serc, umysłów i talentów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starogardzie:


 12 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Starogardzie odbyła się uroczystość nadania szkole imienia. Na patrona wybrano Irenę Sendlerową. Nasz portal towarzyszył tej uroczystości: http://www.resko24.pl/aktualnosci/1733-irena-sendlerowa-patronka-szkoly-podstawowej-w-starogardzie-zdjecia-film.html

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x