Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku. W związku z tym 14 czerwca 2021r. przedstawiciele Komisariatu Policji w Resku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku rozmawiali z uczniami liceum, szkoły branżowej oraz klas VII-VIII szkoły podstawowej na temat bezpieczeństwa w czasie wolnym.

Podobne zajęcia odbyły się również w Szkole Podstawowej w Starogardzie.

Przedstawiciele w/w służb mundurowych omówili różnorodne zagrożenia i możliwości ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Przypomnieli, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Poruszyli temat zagrożeń związanych z kontaktami z osobami nieznajomymi oraz sięganiem po różnego rodzaju używki.

W czasie spotkań z młodzieżą, przeprowadzono również pogadankę oraz pokaz z zakresu pierwszej pomocy. Jak wiadomo, jest to wiedza która może komuś uratować życie!

Ważnym elementem spotkania było również przypominanie o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe oraz o bezpiecznym zachowaniu w lasach i nad wodą. W ten sposób stróże prawa uświadomili dzieciom i młodzieży, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie wolnych od szkoły dni nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych niespodzianek.

Resko24.pl, zdjęcia i informacje ZS Resko, OSP Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x