Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku. W związku z tym 14 czerwca 2021r. przedstawiciele Komisariatu Policji w Resku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku rozmawiali z uczniami liceum, szkoły branżowej oraz klas VII-VIII szkoły podstawowej na temat bezpieczeństwa w czasie wolnym.

Podobne zajęcia odbyły się również w Szkole Podstawowej w Starogardzie.

Przedstawiciele w/w służb mundurowych omówili różnorodne zagrożenia i możliwości ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Przypomnieli, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Poruszyli temat zagrożeń związanych z kontaktami z osobami nieznajomymi oraz sięganiem po różnego rodzaju używki.

W czasie spotkań z młodzieżą, przeprowadzono również pogadankę oraz pokaz z zakresu pierwszej pomocy. Jak wiadomo, jest to wiedza która może komuś uratować życie!

Ważnym elementem spotkania było również przypominanie o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe oraz o bezpiecznym zachowaniu w lasach i nad wodą. W ten sposób stróże prawa uświadomili dzieciom i młodzieży, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie wolnych od szkoły dni nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych niespodzianek.

Resko24.pl, zdjęcia i informacje ZS Resko, OSP Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x