Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

I znowu jesteśmy nad wodą – cudowne uczucie przestrzeni, wolności, kontaktu z naturą. 10 czerwca 2021 – XII edycja Zawodów Wędkarskich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół. W tym roku zasady są trochę inne.

Na prośbę zawodników zarząd “Łososia” wprowadził możliwość łapania na dwie wędki. Można było łapać jak dotychczas – na spławik ale też metodą gruntową, tzw. feederem. Czyli posłać na dno łowiska koszyk wypełniony zanętą, aby zachęcić ryby do żerowania i skusić na atrakcyjną przynętę podaną na haczyku. Wielu uczestników zawodów twierdziło, że dzięki temu będą mieli większe możliwości połowu a co za tym idzie osiągną lepsze wyniki.
Sędziowie Stanisław Gibki i Zbigniew Korgul “kręcili nosem” ale cóż się nie robi dla młodzieży. O godzinie 9:00 zawodnicy już po losowaniu rozkładali się na kładkach jeziora w Starej Dobrzycy.

Cichym faworytem zawodów był uczeń klasy 7b Oliwier Pizoń. Zapalony wędkarz, uczestnik wielu zawodów organizowanych przez Koło PZW w Resku. Nie oznacza to, że od początku był pewien zwycięstwa. “Po piętach deptało mu” wielu doświadczonych wędkarzy Michał Kuczmarski, Bartosz Jędrzejczak, Mikołaj Figas, Dominik Kukliński czy Kamil Brzeźiński.

Zmagania przebiegały w specyficznym klimacie. Zainspirowani działaniami Decathlon-u i znanych wędkarzy yuotuberów z kanałów: ”1000 wędek”; “Wędkarska przygoda”; “Mały Rekin” rozkręcających akcję “Etos Strażników Łowisk” dużo rozmawialiśmy o tym jak ważne są zasady, którymi należy się kierować podczas wędkowania.

Złowienie ryby jest oczywiście zwieńczeniem naszej pasji, doświadczenia, nabytej praktyki. Nie jest to jednak element wymagany do tego, aby czerpać satysfakcję z przebywania nad wodą. Pamiętać też należy, aby miejsce, w którym łowimy pozostawić czyste. Te z pozoru drobne rzeczy świadczą o naszej kulturze i przyczyniają się do tego, że nasze wędkarstwo staje się lepsze.
Link dla zainteresowanych akcją:
https://fishster.pl/wiadomosci/straznicy-lowisk-2021-dolacz-do-straznikow-lowisk-i-promuj-wedkarski-etos-wedkarstwo-30408/

Każda rejestracja w tym elitarnym gronie powoduje przekazanie przez Decathlon Polska 5zł na Fundację Wędkarze Bez Barier, promującą pasję wędkarstwa wśród osób niepełnosprawnych.
Równo o 12:00 “odtrąbiono” koniec, wszyscy wyciągnęli wędki z wody. Po zakończeniu ważenia co kto złapał, komisja sędziowska oddaliła się na podliczenie wyników i ustalenie zwycięzców. Pojawiły się małe zawirowania poprzez błąd, który wkradł się na początku w zapisie nazwisk i wylosowanych kładek. Ale jakoś się z tym uporano.

W tym samym czasie przy ognisku, które powstało dzięki bushcraftowym umiejętnościom panów Sławka i Mariusza młodzi wędkarze mogli odpocząć i posilić się.
Przydała się woda i soczki od pani Lidki, był to naprawdę gorący dzień, z nieba lał się żar, nikt nie narzekał, że jest mu zimno.

Podsumowanie zawodów odbyło się tradycyjnie na forum szkolnym. Dyrektorzy szkoły wręczyli puchary za trzy pierwsze miejsca dla Oliwiera Pizonia 7b; Bartosza Jędrzejczaka 8a i Dominika Kuklińskiego 3b BS1. Następnie wiceprezes Koła “Łosoś” Stanisław Adamcewicz z Wiesławem Więckiewiczem rozdali nagrody za punktowane miejsca i praktyczne prezenty - zestawy wędkarskie dla wszystkich uczestników zawodów.
Weteran Wiesław co roku powtarza, że to już ostatni raz bierze udział w organizacji naszego małego święta wędkarstwa, a na kolejnej edycji znowu skrzykuje ekipę energetycznych emerytów i działają. I tak trzymać Panie Wiesławie!!!
Podziękowania dla pana Dariusza Znajewskiego czuwającego nad bezpieczeństwem młodych wędkarzy !!!
Co do feedera i spławika – zawodnicy, którzy zajęli pierwsze lokaty swoje efekty zawdzięczają metodzie spławikowej, czyli - grunt to spławik!

Zawodnicy :
Jakuć Kacper 5a; Król Aleksander 5a; Wójtowicz Kacper 5a; Piórkowski Cezary 6a; Walczykiewicz Adam 6b; Pasieka Karol 6c; Możejko Maciej 6d; Paweł Dutka7a; Zaprawda Aleks 7a; Ilgiewicz Witold 7b; Janicki Arkadiusz 7b; Jaworski Leon 7b; Krupka Wiktor 7b; Pizoń Oliwier 7b; Zienkiewicz Maciej 7b; Gawłowski Kacper 7c; Gucwa Mateusz 7c; Podemski Jakub 7c; Gąsiorek Bartosz 8a; Jędrzejczak Bartosz 8a; Kuczmarski Michał 8a; Nowicki Adam 8a; Strojny Oskar 8a; Brzeźiński Kamil 8b; Figas Mikołaj 2g BS1; Kukliński Dominik 3b BS1.

Marek Ilgiewicz

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Organizator

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x