Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„Jeśli lubisz coś robić, robisz to dobrze”

18 czerwca 2021 roku uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie wraz z wychowawcą, wzięli udział w zawodach Paintballu na poligonie w Chełmie Gryfickim.

Ósmoklasistów wprowadzenia w realia pola walki i nauczenia taktyki bezpiecznej obsługi broni przeprowadzili żołnierze zawodowi. W programie zabaw przede wszystkim mieliśmy aktywnie spędzić czas, przełamać własne bariery oraz lęki, bezpiecznie przeżyć wyjątkowe emocje i wspaniale się bawić. W trakcie zabaw paintballowych musieliśmy wykazać się zdolnością logicznego myślenia i racjonalnego podejmowania decyzji. W tej grze liczy się kreatywność, spryt, pomysłowość i umiejętność podejmowania szybkich i trafnych decyzji.

Mimo bardzo wysokiej temperatury daliśmy radę i spoceni wracaliśmy z pola walki. To nie był koniec atrakcji na poligonie. Po krótkiej przerwie uczniowie zakręcili się na żyroskopie- maszynie do trenowania pilotów i kosmonautów. Przejechać się mogli na „tyrolce” rozwieszonej nad bagnem jak również przebiec i przeczołgać się na wojskowym torze przeszkód. Każdy mógł się poczuć jak prawdziwy kaskader.

Na koniec wycieczki w pięknej miejscowości Trzebiatów posililiśmy się pizzą i wymęczeni, ale z dużą dawką adrenaliny wróciliśmy do szkoły. Szkoda, że to już koniec nauki w naszej szkole, bo każdy z nas chętnie powtórzyłby emocje z paintballu.

W imieniu uczniów dziękuję p. dyrektor za umożliwienie nam wyjazdu, panu kierowcy za bezpieczną podróż, pani Adrianie za opiekę nad uczniami.

Wychowawca klasy VIII, Bożena Tomala

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Starogardzie

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x