Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dnia 19-20 czerwca 2021 odbyły się na stadionie AZS Łódź – XXVII Finały Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Do tej pory „Czwartki” objęły swoim zasięgiem ponad 120 miast, w zawodach uczestniczyło więcej niż milion dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych.

Organizatorem i pomysłodawcą tej imprezy jest Stowarzyszenie „Czwartków lekkoatletycznych” od lat wspierane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, samorządy lokalne i PKN Orlen, jest ono członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Działalnością kieruje Zarząd w składzie Mariana Woronina.

Zawody lekkoatletyczne dzieci w naszym powiecie rozpoczęły we wrześniu na stadionie w Resku i Łobzie, po 10 edycjach zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy reprezentowali nasz powiat w Finałach Ogólnopolskich w konkurencjach: 60m,300 m, 600/1000m, skok w dal, piłeczka palantowa.

W skład reprezentacji powiatu zakwalifikowało się 6 uczniów SP Resko:
Maria Habrych, Wiktoria Bus, Lena Znajewska, Marcelina Kęsy, Amelia Wańcowicz oraz Tomasz Pochwała.

Podczas finałów wzięło udział ponad 1200 dzieci.

Bardzo dobry występ naszych zawodników zakończył się wieloma „życiówkami: oraz wspaniałymi miejscami:

  • Maria Habrych – medal brązowy w skoku w dal
  • Wiktoria Bus – IV miejsce - piłeczka palantowa
  • Lena Znajewska – VII miejsce – skok w dal
  • Amelia Wańcowicz, Marcelina Kęsy, Tomasz Pochwała – XI – XV miejsca.
  • Wszystkim bardzo gratulujemy sukcesów i życzymy wytrwałości w dalszej ciężkiej pracy.

Trenerzy: Justyna Grankowska i Arkadiusz Majewski


W tym miejscu warto dodać, że naszą gminę reprezentowała również  Amelia Jankowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Starogardzie. Amelia zajęła 11 miejsce w biegu na 60 metrów, na co dzień trenuje wspólnie z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Resku.

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Zespół szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x