Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Od kilku dni w Resku możemy oglądać wystawę plenerową „Świat zgładzony w Katyniu” przygotowaną przez szczeciński oddział IPN.

Na wystawie zaprezentowane zostały materiały pozyskane od rodzin, które zamieszkały po II wojnie światowej w Szczecinie oraz na Pomorzu Zachodnim. Ukazano w nich życie jeńców Starobielska, Ostaszkowa i Kozielska przed 1 września 1939 r. w perspektywie wykonywanych przez nich zawodów.

To kryterium zostało uwypuklone poprzez ekspozycję kolorystyczną danego zawodu w projektach poszczególnych plansz oraz zastosowanie dodatkowych elementów charakterystycznych – w ten sposób pokazano policjantów, lekarzy, leśników, nauczycieli. Ważnym uzupełnieniem są informacje o pozostawionych bliskich oraz fotografie rodzinne czy zdjęcia robione podczas wypoczynku.

Intencją autorów było przedstawienie Zbrodni Katyńskiej poprzez losy jednostki. Ta indywidualna perspektywa ma ukazać pełne pasji i zaangażowania życie, które zostało brutalnie przerwane.

Zapraszamy  na wystawę „Świat zgładzony w Katyniu”, która można oglądać na Rynku Miejskim w Resku do połowy września.

Opis wystawy: IPN Szczecin, fot. Urząd Miejski w Resku

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Jan
+2 # Jan 2021-07-25 18:46
11 lipca obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP.
Szkoda, że nikt nie upamiętnił tego dnia wystawą.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x