Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dziś około godz. 9, pomiędzy miejscowościami Prusim - Starogard, doszło do poważnego w skutkach wypadku komunikacyjnego. Cztery osoby zostały przetransportowane do szpitali, w tym trójka dzieci.

Na czas akcji zamknięto drogę, na miejscu lądowały 2 śmigłowce (Ratownik 11 i Ratownik 22) Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z baz w Goleniowie i Zegrzu k/Koszalina. 

- 27 - letnia kobieta, jechała samochodem marki BMW od strony Prusimia w kierunku Starogardu. Na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i tam dachowała. Podróżowała z trójką dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Cała czwórka została przetransportowana do szpitali. Dwójka dzieci została przetransportowana do szpitali w Szczecinie śmigłowcami LPR. Policja ustala okoliczności tego wypadku. Droga była zablokowana, policja wyznaczyła objazdy przez Gardzin. Stan trzeźwości kierującej nie był znany, ze względu na obrażenia nie można było poddać jej badaniu - podkom. Arleta Szwacińska - Zastępca Naczelnika Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie.

- Na miejscu w sumie pracowały trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W wypadku uczestniczyły 4 osoby, kobieta w wieku 27 lat z ogólnymi potłuczeniami i otarciami ciała została przetransportowana karetką do szpitala w Drawsku Pomorskim, pozostałe poszkodowane osoby to dzieci. Dziecko w wieku 5 lat z urazem głowy zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala w Szczecinie, drugie dziecko 11 lat, z urazem głowy i kończyny górnej również śmigłowcem zostało przetransportowane do szpitala w Szczecinie. Trzecie dziecko 7 lat z urazem klatki piersiowej i barku zostało przetransportowane karetką do szpitala w Szczecinie - poinformowała nas Paulina Heigel, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Na miejscu oprócz zespołów Ratownictwa Medycznego, pracowały zastępy z OSP Resko oraz policja. W tej chwili droga jest już przejezdna.

Relacja filmowa:

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x