Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Kolejna relacja z rowerowej wyprawy do Stambułu w Turcji. Maciej Ciebiera rozmawiał z nami wprost spod rumuńskiego parlamentu w Bukareszcie. Jego wyprawa stanęła pod wielkim znakiem zapytania, rower daje coraz wyraźniejsze oznaki zmęczenia.

Pękające szprychy, zużycie ogumienia to tylko przedsmak niepowodzeń. W rowerze wysiadły przerzutki, do tego pojawiły się rodzinne, bardzo przykre okoliczności towarzyszące tej wyprawie. W czasie naszej rozmowy Maciek opowiedział o swoich przygodach w czasie wyprawy. Tylko w Rumunii rower pożarł siedem dętek, do tego pękł hak przerzutki. Nasz podróżnik z uszkodzoną przerzutką pokonał 80 kilometrów, napisał do producenta i czekał na części. Maciek z powodów rodzinnych musiał pilnie powrócić do Polski, mocno nadszarpnął budżet. Wszystkie te czynniki spowodowały, że podróż mogła zostać przerwana.

Dziś już wiemy, że jest inaczej, wyprawa nadal trwa. W naszej rozmowie usłyszeliśmy o spostrzeżeniach z Rumunii, o historii tego kraju, o przemianach po ustąpieniu reżimu Nicolae Ceaușescu. Niestety w Rumunii infrastruktura rowerowa praktycznie nie istnieje, a turystyka rowerowa to rzadkość. Pomimo wszystko, podróżnik z Reska optymistycznie spogląda na ten kraj i jest przekonany, że i tak doskonale sobie radzą wprowadzając reformy wspierane przez Unię Europejską.  Sam myśli o inwestycjach w Rumunii, a miejscowa ludność urzekła go swoją otwartością.

Dziś już wiemy, że Maciek nie przerwał swoje podróży i tak naprawdę finiszuje w drodze do Stambułu. W tym wszystkim wspierają go bliscy, ale również Czytelnicy portalu Resko24.pl. Po kolejnych emisjach naszych relacji, odzywają się osoby które zapamiętały Maćka chociażby ze "szkolnej ławki" w Resku.


Maciej Ciebiera wyjechał rowerem z Reska 1 czerwca br., a swoją podróż planuje zakończyć w Stambule (Turcja) z końcem sierpnia. Podróżowanie łączy z pracą, może ją wykonywać zdalnie z różnych miejsc w Europie. Portal Resko24.pl patronuje medialnie tej podróży, zamieszczając cyklicznie relacje z rowerowej wyprawy Maćka. Pierwszy wywiad dostępny tutaj: https://resko24.pl/aktualnosci/3472-rowerem-do-stambulu-wyruszyl-z-reska-posluchaj-wywiadu.html


Zapraszamy do wysluchania kolejnej relacji, tym razem z Bukaresztu!

Jeszcze kilka zdjeć z Budapesztu:

Fotorelacja z Rumunii:

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x