Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Żywność dla najbardziej potrzebujących mieszkańców z terenu gminy Resko, była wydawana w ramach rządowego "Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020". Centrum Usług Społecznych zorganizowało punkt odbioru żywności w Resku, w ubiegłych latach trzeba było jeździć do Koszalina i Orla.

Wiosną tego roku, punkt wydawania żywności uruchomiono na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku. Dzięki temu, jeszcze więcej rodzin mogło skorzystać z tej formy pomocy.

- W sumie w tym roku, z pomocy żywnościowej skorzystało około 300 rodzin. Wydano ponad 33 tony żywności, dla około 800 osób z terenu gminy Resko. W ubiegłym roku, żywność odebrało około 500 osób. Jak widać, utworzenie punktu odbioru żywności w Resku spowodowało, że ta forma pomocy była bardziej dostępna dla mieszkańców naszej gminy. Jeszcze w tym roku będziemy prowadzili zapisy na kolejną pomoc żywnościową. Głównym warunkiem uzyskania takiej pomocy jest kryterium dochodowe, obecnie dochód na jednego członka rodziny nie może przekraczać 1161,60 zł - powiedziała Elżbieta Lipkowicz, koordynator indywidualnych planów usług społecznych CUS w Resku.

Aby otrzymać pomoc żywnościową należy zgłosić się do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania ośrodka, w przypadku gminy Resko jest to Centrum Usług Społecznych.

Więcej informacji na stronie internetowej: cus.resko.pl, lub telefonicznie w godzinach pracy CUS: 537 836 506.

Osoby potrzebujące otrzymują artykuły: warzywne i owocowe, skrobiowe, mleczne, mięsne, a także cukier i olej. Osoby potrzebujące mogą także skorzystać z bezpłatnych szkoleń lub warsztatów dotyczących m.in. przygotowywania posiłków, dietetyki oraz zdrowego odżywiania, sprawnego zarządzania budżetem domowym, zapobiegania marnowaniu żywności w celu zwiększenia samodzielności i włączenia społecznego.


Podziękowania dla OSP Resko

Centrum Usług Społecznych w Resku, pragnie bardzo podziękować Ochotniczej Straży Pożarnej z Reska, za pomoc w tegorocznej dystrybucji żywności.

Resko24.pl/CUS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x