Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W środę 1 września, rozpoczął się nowy rok szkolny. Nauka odbywać się będzie w trybie stacjonarnym we wszystkich typach szkół i placówek oświatowych.

Jednak nadal będzie obowiązywał reżim sanitarny, zgodny z wytycznymi które opracowało Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Za nami jest już ponad rok zmagań z pandemią Covid-19. To było trudne wyzwanie dla nauczycieli, rodziców i uczniów. Od 1 września ma być inaczej, wracamy do „normalności”. Ze względu na pandemię zajęcia w szkołach i placówkach oświatowych odbywać się będą zgodnie z zasadami: dezynfekcja, dystans, higiena, maseczki - gdy nie ma możliwości zachowania dystansu i wietrzenie sal.

W Resku inauguracja nowego roku szkolnego, odbyła się w dwóch lokalizacjach. Uczniowie klas I-III powitali nowy rok na boisku szkolnym przy ul. Wojska Polskiego. Natomiast uczniowie klas IV-VIII, Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniowie Branżowej Szkoły uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej w hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. Prusa. Wcześniej w Sanktuarium Maryjnym w Resku, odbyła się msza święta. Obydwie uroczystości rozpoczął Dariusz Siemasz, dyrektor Zespołu Szkół w Resku. Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska wręczył nagrody dla najzdolniejszych uczniów.

Wszystkim uczniom życzymy owocnej nauki, wielu wspaniałych chwil wypełnionych poszerzaniem wiedzy i budzeniem nowych pasji oraz nowych, wartościowych relacji, a nauczycielom radości z przekazywania wiedzy i możliwości uczenia młodych umysłów tego, co ważne i piękne i rozbudzania w nich pasji.

Poniżej fotorelacje z dzisiejszych uroczystości w Resku:

fot. Justyna Walczykiewicz/Zespół Szkół w Resku

fot. Piotr Bartnicki/Resko24.pl

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x