Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W środę 1 września, rozpoczął się nowy rok szkolny. Nauka odbywać się będzie w trybie stacjonarnym we wszystkich typach szkół i placówek oświatowych.

Jednak nadal będzie obowiązywał reżim sanitarny, zgodny z wytycznymi które opracowało Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Za nami jest już ponad rok zmagań z pandemią Covid-19. To było trudne wyzwanie dla nauczycieli, rodziców i uczniów. Od 1 września ma być inaczej, wracamy do „normalności”. Ze względu na pandemię zajęcia w szkołach i placówkach oświatowych odbywać się będą zgodnie z zasadami: dezynfekcja, dystans, higiena, maseczki - gdy nie ma możliwości zachowania dystansu i wietrzenie sal.

W Resku inauguracja nowego roku szkolnego, odbyła się w dwóch lokalizacjach. Uczniowie klas I-III powitali nowy rok na boisku szkolnym przy ul. Wojska Polskiego. Natomiast uczniowie klas IV-VIII, Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniowie Branżowej Szkoły uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej w hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. Prusa. Wcześniej w Sanktuarium Maryjnym w Resku, odbyła się msza święta. Obydwie uroczystości rozpoczął Dariusz Siemasz, dyrektor Zespołu Szkół w Resku. Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska wręczył nagrody dla najzdolniejszych uczniów.

Wszystkim uczniom życzymy owocnej nauki, wielu wspaniałych chwil wypełnionych poszerzaniem wiedzy i budzeniem nowych pasji oraz nowych, wartościowych relacji, a nauczycielom radości z przekazywania wiedzy i możliwości uczenia młodych umysłów tego, co ważne i piękne i rozbudzania w nich pasji.

Poniżej fotorelacje z dzisiejszych uroczystości w Resku:

fot. Justyna Walczykiewicz/Zespół Szkół w Resku

fot. Piotr Bartnicki/Resko24.pl

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x