Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W środę 1 września, kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się do rutynowej kontroli drogowej prowadzonej w Ługowinie, gm. Resko. Kierowca podjął próbę ucieczki i zaczął oddalać się w kierunku gminy Radowo Małe.

Pierwsze informacje o zdarzeniu na drodze, dotarły do nas około godz. 16. Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Łobza rozpoczęli pościg, do akcji przyłączył się patrol policji z Reska, który wyjechał naprzeciw uciekinierowi. Wtedy podjęto kolejną próbę zatrzymania pojazdu, tym razem zajeżdżając mu drogę.

Policjanci wysiedli z radiowozu i próbowali dokonać zatrzymania, kierowca nie zważając na wysyłane sygnały, dalej jechał wprost na funkcjonariuszy. Właśnie wtedy padły strzały ostrzegawcze. Kierowca zatrzymał się i zaczął gwałtownie cofać, próbując dalej uciekać. W tym czasie, z drugiej strony dojechał już patrol z wydziału ruchu drogowego, który ostatecznie odciął drogę ucieczki. Do zatrzymania doszło w okolicy Malińca.

Wczorajsze zdarzenie potwierdza kom. Magdalena Rymszewicz - oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łobzie.

- Pojazdem kierował mieszkaniec Reska, miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i był pod wpływem środków odurzających. Nie reagował na polecenia policjantów, w czasie interwencji doszło do wykorzystania broni służbowej. Jako pierwszy do pościgu ruszył patrol z wydziału ruchu drogowego z Łobza, później dołączył patrol policji z Reska. Ostatecznie kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie - powiedziała kom. Magdalena Rymszewicz

fot. Czytelnik

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x