Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Jak ważny jest obóz piłkarski w długofalowym procesie szkolenia młodych piłkarzy wie chyba każdy. To nie tylko piłka, ale również wiele innych zalet – większa samodzielność, nowe przyjaźnie, kształtowanie odpowiedzialności, prawdziwa próba charakteru.

Od początku istnienia naszej akademii jeździliśmy na obozy piłkarskie w przeróżne zakątki Polski, a nawet świata. Poznawaliśmy kulturę, historię oraz ciekawostki danych miejsc. Nasz wybór tym razem padł na Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu. Kompleks stanowi doskonałą bazę sportowo – rekreacyjną stwarzająca idealne warunki do trenowania piłki nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych.

Obóz rozpoczął się w środę 25 sierpnia, a zakończył w poniedziałek 30 sierpnia. To było bardzo intensywne 6 dni dla naszych młodych piłkarzy z rocznika 2006-2009 i 2010-2012. 6 dni, 12 jednostek treningowych w każdej grupie, w sumie ponad 60 godzin treningu, niezliczona ilość przebiegniętych kilometrów i strzelonych bramek. Trening w każdej pogodzie – w deszczu i w słońcu. W czasie obozu zawodnicy poznali nowe ćwiczenia techniczne oraz doskonalili te, z którymi zapoznali się wcześniej. Zajęcia teoretyczne z zakresu taktyki i poruszania się po boisku bez wątpienia dały naszym zawodnikom ogrom wiedzy.

Wiele radości i pozytywnych emocji sprawiała chłopcom wieczorna regeneracja na krytej pływalni. Rozegrane mecze sparingowe zakończyły się naszym zwycięstwem i wywołały olbrzymie emocje, szczególnie w młodszej grupie zawodników. Wspólne treningi, gry i regeneracja przyczyniły się do wzrostu integracji między zawodnikami, zawiązały się nowe przyjaźnie, były łzy wzruszenia oraz ogromna radość z podjętej pracy treningowej i odnoszonych sukcesów.

Uważamy, iż obóz został przepracowany przez nas prawidłowo. Wszyscy zawodnicy naszej akademii pokazali prawdziwy charakter, w pełni angażowali się w codzienne ćwiczenia, zostawili kawał serca na murawie zarówno w czasie treningów, jak i sparingów. Wszyscy dali z siebie 100% swoich możliwości. W pełni zrealizowaliśmy założony plan pracy, który mamy nadzieję przyniesie efekty w nadchodzącym sezonie.

Tekst i zdjęcia: AP Mewa Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x