Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Jak ważny jest obóz piłkarski w długofalowym procesie szkolenia młodych piłkarzy wie chyba każdy. To nie tylko piłka, ale również wiele innych zalet – większa samodzielność, nowe przyjaźnie, kształtowanie odpowiedzialności, prawdziwa próba charakteru.

Od początku istnienia naszej akademii jeździliśmy na obozy piłkarskie w przeróżne zakątki Polski, a nawet świata. Poznawaliśmy kulturę, historię oraz ciekawostki danych miejsc. Nasz wybór tym razem padł na Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu. Kompleks stanowi doskonałą bazę sportowo – rekreacyjną stwarzająca idealne warunki do trenowania piłki nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych.

Obóz rozpoczął się w środę 25 sierpnia, a zakończył w poniedziałek 30 sierpnia. To było bardzo intensywne 6 dni dla naszych młodych piłkarzy z rocznika 2006-2009 i 2010-2012. 6 dni, 12 jednostek treningowych w każdej grupie, w sumie ponad 60 godzin treningu, niezliczona ilość przebiegniętych kilometrów i strzelonych bramek. Trening w każdej pogodzie – w deszczu i w słońcu. W czasie obozu zawodnicy poznali nowe ćwiczenia techniczne oraz doskonalili te, z którymi zapoznali się wcześniej. Zajęcia teoretyczne z zakresu taktyki i poruszania się po boisku bez wątpienia dały naszym zawodnikom ogrom wiedzy.

Wiele radości i pozytywnych emocji sprawiała chłopcom wieczorna regeneracja na krytej pływalni. Rozegrane mecze sparingowe zakończyły się naszym zwycięstwem i wywołały olbrzymie emocje, szczególnie w młodszej grupie zawodników. Wspólne treningi, gry i regeneracja przyczyniły się do wzrostu integracji między zawodnikami, zawiązały się nowe przyjaźnie, były łzy wzruszenia oraz ogromna radość z podjętej pracy treningowej i odnoszonych sukcesów.

Uważamy, iż obóz został przepracowany przez nas prawidłowo. Wszyscy zawodnicy naszej akademii pokazali prawdziwy charakter, w pełni angażowali się w codzienne ćwiczenia, zostawili kawał serca na murawie zarówno w czasie treningów, jak i sparingów. Wszyscy dali z siebie 100% swoich możliwości. W pełni zrealizowaliśmy założony plan pracy, który mamy nadzieję przyniesie efekty w nadchodzącym sezonie.

Tekst i zdjęcia: AP Mewa Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x