Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

5 września 2021 r. Starosta Łobeski Renata Kulik oraz Spółdzielnia Socjalna „Tacy-Sami” zorganizowali Piknik Organizacji Pozarządowych w Łobzie, w których udział wzięło około 20 organizacji, w tym sołectwa, koła gospodyń wiejskich.

Jako przedstawiciel stowarzyszenia Projekt Historia miałam szansę pokazać, co w Resku zadziało się wokół historii, a przede wszystkim opowiedzieć o powstającym Muzeum Ziemi Reskiej. Ogromne zainteresowanie wzbudzały eksponaty przekazane przez mieszkańców Ługowiny. Zaprezentowanie szerszej publiczności dotychczasowych inicjatyw podejmowanych we współpracy z młodzieżą z Zespołu Szkół w Resku „Resko, którego nie ma”, czy projekty realizowane z pasjonatami historii i fotografii „Regenwalde dawniej, Resko dziś” pozwoliły upowszechnić ciekawe miejsca i narrację w naszym mieście.

W związku z rosnącym zainteresowaniem wokół muzeum zachęcam wszystkich, do podzielenia się swoimi zbiorami, albowiem ideą reskiego muzeum jest odtworzenie dawnych placówek, zakładów będących w pamięci mieszkańców miasta po 1945 r. Z pewnością z sentymentem wspomną Państwo zakład fotograficzny „Foto-Sztuka” Stanisława Delikatora, aptekę Henryka Złotnickiego czy Zakład Naprawczy Mechanizacji Rolnictwa. Tych miejsc jest sporo, a prace nad kolekcją trwają. Nieocenione będą Państwa opowieści, wspomnienia, które staną się podstawą archiwum pamięci mówionej.
Niech będzie to przestrzeń bliska nam wszystkim i kolejnym pokoleniom, bo „sercem muzeum są zbiory…”

Pani od HISTORII

Zapraszam do kontaktu pod adresem email:
muzeumresko@gmail.com

Resko24.pl/Tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie "Projekt Historia"

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x