Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W sobotę, 11 września w Komorowie odbył się festyn sołecki "Kapslowe Tour de Gmina Resko". Była to doskonała okazja, do wspólnej i aktywnej zabawy na świeżym powietrzu.

 "Kapslowe Tour de Gmina Resko" to bardzo ciekawe i oryginalne miejsce, które zostało stworzone przez mieszkańców Komorowa. Jest to pięknie zagospodarowany teren, pomiędzy kościołem, a świetlicą wiejską. Można tam obejrzeć najbardziej charakterystyczne budowle z terenu gminy Resko, czyli kościoły w miniaturowej wersji wykonane przez Waldemara Mertę, rzeźbiarza z Reska. Tuż obok okazałe oczko wodne z małym wodospadem, cały ten teren jest miejscem w którym, aż miło przysiąść. Można też zagrać w kapsle - tak właśnie rozpoczął się dzisiejszy festyn sołecki w Komorowie.

Inicjatorem tych wszystkich pomysłów jest Robert Bodych - Sołtys Komorowa. Jak mogliśmy usłyszeć w krótkiej rozmowie, wcześniej ten teren był przygnębiająco zaniedbany z wyschniętym i zarośniętym zbiornikiem przeciwpożarowym po środku. Oczywiście nie udałoby się tego zrobić, bez wsparcia wielu instytucji oraz mieszkańców Komorowa - dopowiada Robert Bodych.

Po "kapslowej" rywalizacji wyłoniono zwycięzców, najlepszy okazał się Arek Krupka, drugie miejsce zajął Jacek Jankowski, a trzecie Kacper Krohn. Kasia Bicz oraz Martyna Jaworska otrzymały dyplomy za uczestnictwo. W końcu nadszedł czas na festynowe atrakcje, których na pewno nie brakowało. Animacje dla dzieci, wata cukrowa, zjeżdżalnia oraz pokaz ratownictwa w wykonaniu Druhów z OSP Resko. Można było również skosztować pieczonego dzika z kaszą oraz wypić profesjonalnie przyrządzonego drinka, również w wersji bezalkoholowej.

Frekwencja dopisała, oprócz mieszkańców Komorowa, na dzisiejszym festynie można było dostrzec przedstawicieli władz samorządowych, radnych miejskich i powiatowych. Dzisiejsze "kapslowe" rozgrywki i festyn połaczony ze wspólną zabawą, to doskonały przykład na to, że razem można więcej.

Dzięki bezinteresownej pomocy wielu osób, ale również wsparciu Centrum Usług Społecznych w Resku, Starostwa Powiatowego w Łobzie, Urzędu Miejskiego w Resku, mogliśmy się tutaj dziś spotkać i wspólnie, miło spędzić czas - powiedział Robert Bodych - Sołtys Komorowa.

"Kapslowe Tour de Gmina Resko", fot. Joanna Kamińska - Pusz

Festyn w Komorowie, fot. Piotr Bartnicki

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x