Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W sobotę, 11 września w Komorowie odbył się festyn sołecki "Kapslowe Tour de Gmina Resko". Była to doskonała okazja, do wspólnej i aktywnej zabawy na świeżym powietrzu.

 "Kapslowe Tour de Gmina Resko" to bardzo ciekawe i oryginalne miejsce, które zostało stworzone przez mieszkańców Komorowa. Jest to pięknie zagospodarowany teren, pomiędzy kościołem, a świetlicą wiejską. Można tam obejrzeć najbardziej charakterystyczne budowle z terenu gminy Resko, czyli kościoły w miniaturowej wersji wykonane przez Waldemara Mertę, rzeźbiarza z Reska. Tuż obok okazałe oczko wodne z małym wodospadem, cały ten teren jest miejscem w którym, aż miło przysiąść. Można też zagrać w kapsle - tak właśnie rozpoczął się dzisiejszy festyn sołecki w Komorowie.

Inicjatorem tych wszystkich pomysłów jest Robert Bodych - Sołtys Komorowa. Jak mogliśmy usłyszeć w krótkiej rozmowie, wcześniej ten teren był przygnębiająco zaniedbany z wyschniętym i zarośniętym zbiornikiem przeciwpożarowym po środku. Oczywiście nie udałoby się tego zrobić, bez wsparcia wielu instytucji oraz mieszkańców Komorowa - dopowiada Robert Bodych.

Po "kapslowej" rywalizacji wyłoniono zwycięzców, najlepszy okazał się Arek Krupka, drugie miejsce zajął Jacek Jankowski, a trzecie Kacper Krohn. Kasia Bicz oraz Martyna Jaworska otrzymały dyplomy za uczestnictwo. W końcu nadszedł czas na festynowe atrakcje, których na pewno nie brakowało. Animacje dla dzieci, wata cukrowa, zjeżdżalnia oraz pokaz ratownictwa w wykonaniu Druhów z OSP Resko. Można było również skosztować pieczonego dzika z kaszą oraz wypić profesjonalnie przyrządzonego drinka, również w wersji bezalkoholowej.

Frekwencja dopisała, oprócz mieszkańców Komorowa, na dzisiejszym festynie można było dostrzec przedstawicieli władz samorządowych, radnych miejskich i powiatowych. Dzisiejsze "kapslowe" rozgrywki i festyn połaczony ze wspólną zabawą, to doskonały przykład na to, że razem można więcej.

Dzięki bezinteresownej pomocy wielu osób, ale również wsparciu Centrum Usług Społecznych w Resku, Starostwa Powiatowego w Łobzie, Urzędu Miejskiego w Resku, mogliśmy się tutaj dziś spotkać i wspólnie, miło spędzić czas - powiedział Robert Bodych - Sołtys Komorowa.

"Kapslowe Tour de Gmina Resko", fot. Joanna Kamińska - Pusz

Festyn w Komorowie, fot. Piotr Bartnicki

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x