Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dzien Niepodleglosci UM Resko 0311 listopada 2021 roku w Resku odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu delegacja władz samorządowych: Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Resku p. Janem Czabanem i Radnymi Miejskimi oraz zaproszeni goście: Starosta Łobeski p. Renata Kulik z Radnym Powiatowym p. Andrzejem Gradusem oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Resko Wojciech Dąbkiewicz z Inżynierem Nadzoru Marcinem Wielgusem złożyli wiązanki w miejscach pamięci.

Wiązanki zostały złożone: przy pomniku poległych w walce o wolność i niepodległość ojczyzny 1939-1945, przy pomniku - tablicy poświęconej mjr. Henrykowi Sucharskiemu oraz na kwaterze wojennej żołnierzy I Armii Wojska Polskiego na cmentarzu w Resku. Zapalono również znicze na grobach por. Jana Muszyńskiego i ppor. Wiktora Sumińskiego oraz na grobie Powstańca Wielkopolskiego Romana Chatlińskiego.

Następnie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Resku. We mszy udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz uczestniczyły poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego w Resku, Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Resku, Szkoły Podstawowej im. I. Sendlerowej w Starogardzie, Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Resku. Po mszy wspólnie na Rynku odśpiewano hymn Polski. Burmistrz Reska przypomniał wszystkim jak ważna jest Niepodległość oraz zaprosił do obejrzenia patriotycznego programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży z Centrum Kultury w Resku.

Pracownicy Centrum Kultury w Resku przygotowali kotyliony dla uczestników uroczystości, a dla najmłodszych mieszkańców rozdali baloniki i flagi. Podczas obchodów w domkach na Rynku można było zakupić słodkości przygotowane przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Resku” oraz ozdoby wykonane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim. Miłą niespodzianką dla mieszkańców był słodki poczęstunek - ciasteczka z biało-czerwonym lukrem oraz gorąca czekolada, kawa i herbata przygotowane przez Centrum Kultury w Resku.

Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Resku.

Urząd Miejski w Resku i Centrum Kultury w Resku

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: UM Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x