Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Bagaż nowych doświadczeń i kolejne plany, po kilku dniach Maciej dotarł do Lizbony w Portugalii. Wcześniejsze doświadczenia podróżnika, pozwoliły na bezproblemowe pokonanie kolejnych kilometrów na rowerze.

Maciej Ciebiera - podróżnik z Reska, właśnie zakończył kolejną rowerową wyprawę z Madrytu do Lizbony. Jak usłyszeliśmy w naszej rozmowie Hiszpania była bardzo przyjazna do podróżowania rowerem, na rowerowym szlaku panowała duża kultura, technicznie przyjazna - trasy odpowiednio zniwelowane. Portugalia okazała się bardzo wymagająca, słabsza infrastruktura rowerowa i górzysty teren wymagał większego nakładu sił.

Odcinek Madryt - Lizbona był ostatnim etapem nowego projektu, który przekornie zaczął się od końca. Docelowo nowy projekt Maćka zakładał, że będzie to trasa Resko - Paryż - Madryt - Lizbona. Dlatego wiosną kolejna wyprawa, tym razem z Reska do Paryża.

W tym roku Maciej pokonał na rowerze ponad 6000 kilometrów, jak sam skromnie stwierdził, to wcale nie jest specjalnie imponujący dystans. Teraz jego pojazd przejdzie gruntowny przegląd, rower zostanie rozebrany na drobne kawałeczki i przejdzie niezbędne naprawy. 

Pojawiły się też kolejne pomysły, być może podróżowanie innym pojazdem, lub zdecydowanie wolniej, czyli na pieszo. 

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej relacji z podróży Maćka.

Fotorelacja z Portugalii:

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x