Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Teatr klasowy 06Wtorkowe zajęcia języka polskiego przebiegały inaczej niż zwykle, bowiem wystawialiśmy fragmenty „Zemsty” Aleksandra Fredry.

Dobraliśmy się w trzy lub dwu osobowe grupy i każdy z nas miał się przygotować do swojej kwestii. Byliśmy zachęcani przez panią Joannę Murat do przygotowania strojów, które odzwierciedlałyby modę obowiązującą w XVIII wieku. Wtedy właśnie rozgrywały się sceny wspomnianej komedii Aleksandra Fredry. Pisarz doskonale przedstawił ludzkie emocje i uczucia: gniew, złość, niezgodę, ale też miłość i przyjaźń. Zdążyliśmy się przekonać, że dobro i miłość zwyciężają, i burzą mury.

Powracając do naszych aktorskich występów muszę bezstronnie stwierdzić, że wielu uczniów mocno się zaangażowało w odgrywane przez siebie role. Część przywiązywała większą uwagę do charakteryzacji, inni bardziej skupili się na swoim tekście. Wszyscy z wielką uwagą śledziliśmy występy kolegów i koleżanek i nagradzaliśmy je brawami.

Była to doskonała okazja , aby chociaż przez chwilę poczuć klimat tamtych czasów. Jednocześnie bardzo dobry pomysł na urozmaicenie codziennych zajęć z języka polskiego.

Wiktoria Bartnicka,
uczennica kl. VII Zespołu Szkół w Resku

Foto: Joanna Murat

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x