Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

ZnaczekRoku2021wynikDwa dni temu, 15 lutego o północy zakończyła się druga tura głosowania na "Najładniejszy Znaczek Turystyczny 2021 roku".

Od kilku lat, w pierwszych tygodniach roku organizujemy głosowanie, swego rodzaju zabawę dla kolekcjonerów, w ramach której w dwóch turach głosowania wybieramy najładniejsze znaczki turystyczne wydane w poprzednim roku kalendarzowym. Głosowanie dotyczy tylko znaczków turystycznych, a więc tych opatrzonych unikalnymi numerami. Ma to być zabawa, forma rozruszania turystycznych organizmów przed nastaniem kolejnego sezonu, a dla nas okazja, by zobaczyć jakie projekty graficzne najbardziej podobają się turystom i kolekcjonerom.

Głosowanie odbywało się w dwóch turach. W pierwszej spośród wszystkich znaczków wydanych w poprzednim roku wyłoniono 10, na które oddano najwięcej głosów. Znaczki, które w ten sposób zakwalifikowały się do głosowania, w drugiej turze zostały poddane ocenie kolekcjonerów znajdujących się na "Liście zdobywców ZK".

Głosy oddawane na konkretne znaczki to indywidualny wybór internautów i kolekcjonerów, których gusta niejednokrotnie bardzo się różnią. Im więcej głosów, tym większe szanse na to, że wybrany znaczkiem roku krążek będzie odzwierciedleniem gustu większości głosujących. W tym roku frekwencja w pierwszej jak i w drugiej turze była godna krytyki. Nie będziemy jednak tu prawić morałów, a kwestię zaangażowania zostawiamy każdemu z kolekcjonerów do osobistego przemyślenia. Nadmienimy tylko, że są osoby, które w maju lub sierpniu rwą się do oceniania znaczków, a kiedy przychodzi na to czas w głosowaniu udziału nie biorą.

Na szczęście dzięki głosom wielu zaangażowanych kolekcjonerów i tym razem udało się dokonać wyboru bez konieczności stosowania dogrywki. Wybór wcale nie był łatwy i było to widać na każdym etapie głosowania, a szczególnie w drugiej turze na finiszu. Tak naprawdę o wyniku tegorocznego głosowania zdecydowały dwa ostatnie głosy. Mniej więcej od tygodnia 5 znaczków szło łeb w łeb, mając niemal taką samą ilość punktów. Później to jeden, to drugi wybijał się na prowadzenie, aż w końcu wszystko stało się jasne. W tym roku największą liczbę punktów i tytuł "Najładniejszego Znaczka Turystycznego 2021 roku" zdobył znaczek:

No. 1086 SZLAK KAJAKOWY RZEKI REGI - RESKO

ZnaczekRoku2021wynik


Drugie, równie zaszczytne miejsce, zdobył znaczek 1092 przedstawiający Stadion Żużlowy w Gorzowie Wielkopolskim, a trzecie miejsce znaczek 1094 z kolejnym lubuskim znaczkiem z Pszczelarni Słodnik w Zaborze. W peletonie niemal do końca były także znaczki 1064 i 1118, jednak jak widać do sukcesu zabrakło im kilka punktów.

Kolejny raz głosowanie pokazało, że gusta kolekcjonerów są bardzo urozmaicone, ale że zdecydowanie turystom podobają się bardziej szczegółowe projekty, opowiadające jakąś historię, przemyślane i naturalne i piękne. Warto więc zwrócić na to uwagę przy projektowaniu własnych znaczków, w końcu mają one nie tylko być pamiątką, ale często też tym co zdobi mieszkanie.

Jak co roku zwycięzca, a w zasadzie miejsce, które wydało dany znaczek otrzyma od nas specjalny certyfikat, którym można pochwalić się przed turystami. To takie wyróżnienie, które jak pokazują poprzednie edycje plebiscytu, jest dodatkowym magnesem przyciągającym turystów, sposobem na promocję obiektu, miasta, a nawet regionu. To wreszcie podziękowanie turystów za znaczek dopracowany graficznie, przemyślany i taki, który stanie się ozdobą pewnie niejednej kolekcji.

Wszystkim osobom, które mimo licznych zajęć znalazły czas na głosowanie serdecznie dziękujemy. Pozostałych kolekcjonerów znaczków turystycznych gorąco zachęcamy do obserwowania tegorocznych znaczkowych nowości i udział w kolejnych głosowaniach. Mamy nadzieję, że za rok zagłosujemy ponownie, zatem warto się do tego dobrze przygotować. Zachęcamy do aktywności nie tylko poprzez udział w poszczególnych edycjach głosowania, ale także poprzez promocję miejsc w mediach społecznościowych.

Źródło: Zespół Znaczków Turystycznych

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x