Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Euroweek Resko 23Ferie z językiem angielskim – udział młodzieży Zespołu Szkół w Resku w specjalistycznym obozie językowym „EuroWeek” – Szkoła Liderów.

W pierwszym tygodniu ferii, tj. w dniach 31.01. -04.02.2022 grupa uczniów kl. VIII SP oraz II i III LO Zespołu Szkół w Resku, aktywnie uczestniczyła w obozie językowym w Kotlinie Kłodzkiej. Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” służy edukacji, pozwala młodym ludziom włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.

Zajęcia odbywały się w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych, ćwiczeń praktycznych (projekty, nauka tańca, drama). Animatorami byli wolontariusze –wykwalifikowani studenci z różnych stron świata, m. in. Indonezji, Meksyku, Pakistanu, Azerbejdżanu, Francuskiej Polinezji, Turcji, Łotwy. Celem projektu jest rozwinięcie w uczestnikach umiejętności społecznych takich jak: przewodzenie (liderstwo), autoprezentacja, oraz praca w zespole zadaniowym, a przede wszystkim – doskonalenie znajomości języka angielskiego jako narzędzia komunikacji.

Nasi uczniowie, oprócz nabywania umiejętności praktycznych, mieli okazję również poznać kulturę obcych krajów, zasymilować się z młodzieżą z innych szkół, a także odpocząć w malowniczej i urokliwej miejscowości, jaką jest Międzygórze. Były to prawdziwe ferie zimowe – z dużą ilością śniegu. Ponadto, zapoznali się również z historią okolicy, odbywając - w przerwie pomiędzy zajęciami – edukacyjną wycieczkę do zabytkowej twierdzy w Kłodzku. Dobrze zachowane fortyfikacje z przełomu XVIII/XIX w., ciekawie opisane przez miejscowego przewodnika, pozostawiły niezapomniane wrażenia w pamięci uczestników.

Udział w obozie językowym „EuroWeek” tak spodobał się naszym uczniom, że planują znów spróbować swoich sił w praktycznym posługiwaniu się w języku angielskim – w atrakcyjnej formie. Zachęcamy zarówno młodzież, jak i młodsze dzieci z Zespołu Szkół w Resku. Czekamy na Wasze zgłoszenia! Zapraszamy do kolejnej edycji – w wakacje.

Justyna Walczykiewicz, Renata Gajdzis

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x