Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Nowe targowisko Resko 2022 01Już od jakiegoś czasu, nowe targowisko miejskie w Resku zostało oddane do użytku. Jednak w pierwszych dniach jego funkcjonowania, handlowcy nadal korzystali ze starej lokalizacji.

Dziś w nowej lokalizacji w końcu zrobiło się gwarno, do tego dzisiejsza pogoda była wspaniałym dopełnieniem handlowej soboty.

Przypomnijmy, że stare targowisko przez wiele lat funkcjonowało praktycznie bez żadnej infrastruktury, przy ul. Szczecińskiej. W nowej lokalizacji, czyli przy ul. Krzywej stworzono miejsce do handlu z pełną i nowoczesną infrastrukturą. Teren zagospodarowano zgodnie z obecnie obowiązującymi standardami.

Cała inwestycja objęła prace związane z niezbędnymi w tym zakresie robotami ziemnymi, usunięciem istniejących utwardzeń terenu, wykonaniem makroniwelacji terenu, przebudowę instalacji zewnętrznych, budowę nawierzchni płyty targowiska wraz z chodnikami oraz włączeniami do przyległej ulicy Krzywej.

Ponadto wykonano odwodnienia płyty targowiska, instalacje oświetlenia zewnętrznego, montaż elementów małej architektury (stoły handlowe) oraz systemowej toalety WC. Na terenie targowiska pojawiły się również zamontowane dwa zdroje uliczne.

Szerzej o tej inwestycji pisaliśmy w artykule: https://www.resko24.pl/aktualnosci/3555-resko-targowisko-miejskie-w-nowej-lokalizacji.html

Mając tak nowoczesne miejsce do handlu, pozostaje nam tylko życzyć udanych zakupów!

Nowe targowisko Resko 2022 12

fot. Stare targowisko przy ul. Szczecińskiej w Resku

Nowe targowisko Resko 2022 05

fot. Nowe targowisko przy ul. Krzywej w Resku (za Biedronką)

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Franio
+9 # Franio 2022-04-25 18:14
Reska pustynia - beton i blacha. Zobaczymy w letnich miesiącach, jak tam będzie przyjemnie prowadzić handel.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x