Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Sadzimy drzewa Resko 2022 30W dniu 5 maja 2022 roku, przy ulicy Olsztyńskiej w Resku, na skwerze przy parku miejskim, o godzinie 13:00, odbyła się akcja sadzenia drzew w ramach kampanii „Łączą nas Drzewa” zainaugurowana przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecnie Andrzeja Szelążka.

Drzewa zostały posadzone wspólnie przez leśników i lokalnych samorządowców. m.in. przez Wicewojewodę Zachodniopomorskiego - Mateusza Wagemanna, Starostę Łobeskiego - Renatę Kulik, Burmistrza Reska -  Arkadiusza Czerwińskiego.

Do akcji zostali również zaproszeni mieszkańcy Reska, w tym rodzice, którym w okresie od 30 sierpnia 2019 r. do 30 marca 2022 r. urodziło się dziecko i na cześć narodzin, mieli możliwość posadzić pamiątkowe drzewko oznaczone tabliczką z imieniem dziecka.

Ponadto przygotowano stoiska edukacyjno-promocyjne Lasów Państwowych z możliwością degustacji produktów marki „Dobre z lasu” reprezentującą ekologiczną, naturalną i zdrową żywność na bazie dziczyzny, miodów oraz płodów runa leśnego pochodzących z polskich lasów.

Przedsięwzięcie miało na celu zachęcenie do aktywnej działalności na rzecz polskich lasów, zapoznanie z gospodarką leśną i ochroną przyrody prowadzoną w Lasach Państwowych. W trakcie wydarzeń organizowanych w różnych regionach kraju akcentowany będzie komunikat o rosnącej powierzchni lasów i ich pozytywnym wpływie na klimat.

Relacja Resko24.pl:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x