Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Plecak ratowniczy Krystian 01Ratowanie ludzkiego życia, jest wartością nadrzędną! Niby wszyscy o tym wiemy, ale w sytuacji kryzysowej, często paraliżuje nas strach, lub niewiedza i wtedy stajemy się zupełnie bezradni. Jak należy ratować życie, na pewno doskonale wiedzą profesjonaliści i ochotnicy z różnych formacji i jednostek.

Druh Krystian Woroniuk, z OSP Resko, postanowił zrobić jeden krok w przód i zorganizował zbiórkę na plecak ratowniczy. Jakiś czas temu udostępnialiśmy tę informacje, w naszym profilu społecznościowym. 

Jak się okazało, odzew mieszkańców, firm, stowarzyszeń i instytucji z terenu gminy Resko był natychmiastowy. Dzięki temu udało się uzbierać środki finansowe na zakup plecaka i jego profesjonalne doposażenie. 

Oprócz podstawowych elementów wyposażenia, które możemy znaleźć w każdej apteczce (środki opatrunkowe i środki ochrony osobistej), do plecaka udało się dokupić specjalistyczne opatrunki hemostatyczne - bardzo pomocne przy masywnych krwotokach, opatrunki hydrożelowe stosowane przy oparzeniach. Ssak ręczy, pomocny przy udrażnianiu dróg oddechowych oraz maski krtaniowe I-Gel, wykorzystywane do utrzymywania drożności dróg oddechowych podczas ratunkowych procedur resuscytacyjnych.

Ten plecak jest dobrze przemyślaną konstrukcją, cały sprzęt jest spakowany w odpowiednie pakiety, które wykorzystujemy w konkretnych zdarzeniach. Wszystko jest czytelnie opisane i właściwie poukładane. W takim ratowniczym zestawie, możemy znaleźć również butlę z tlenem. Większość patentów oraz sprzętu w tego typu plecakach, została zaczerpnięta z pola walki - czyli z tzw. ratownictwa taktycznego.

Sprzęt na pewno przyda się w czasie różnych akcji, w których uczestniczy OSP Resko i jest doskonałym uzupełnieniem obecnego wyposażenia. W tym miejscu warto przypomnieć, że nasza jednostka OSP, jest wyposażona również w defibrylator AED. Dokładnie takie samo urządzenie, które jest zainstalowane na gmachu Urzędu Miejskiego w Resku.

Cały plecak kosztował 2000 złotych. Krystianowi udało się uzbierać 1700 zł, brakującą kwotę dołożył z własnych środków. W związku z tym, że zbiórka zakończyła się sukcesem, Krystian postanowił podziękować swoim darczyńcom na łamach naszego portalu. 

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali w tym pomyśle i dołożyli swoją cegiełkę. Chciałbym tylko dodać, że sprzęt na pewno się przyda i będziemy mogli jeszcze profesjonalnie działać. Jeszcze raz bardzo dziękuję i mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem  - powiedział Krystian Woroniuk z OSP Resko.

Zbiórkę wsparli:

Sołectwo Lubień Dolny, Mariusz Graj, Renata Roszyk, Ewa Kurzyk, Bożena Tomala, Ewelina i Paweł Wawrzyniak, Aleksandra Manturuk, Aneta i Jarosław Kajma, Kamila i Grzegorz Jaworscy, Karolina Wawrzyniak, Klub Ka-60, Leokadia Woroniuk, Aneta i Oktawiusz Jeż, Ewa Valsted, Joanna Woroniuk, Denys Mozghovenko.

Resko24.pl

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x