Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Gaz butle Labun 01Dziś (25.08) około godz. 10.30 skierowano jednostki straży pożarnej, do Łabunia Małego, gm. Resko. Doszło tam do rozszczelnienia i zapłonu butli z gazem.

- Do zapłonu butli doszło w pomieszczeniu gospodarczym, zapalił się sam gaz wydobywający się z butli. Na szczęście nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na sam budynek. Ogień został przytłumiony, butla została zakręcona, wyniesiona na zewnątrz i schłodzona. Wewnątrz znajdowały się jeszcze inne butle, które również zostały wyniesione na zewnątrz budynku. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z OSP Resko i JRG Łobez - poinformował nas mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

Jak nam się udało ustalić, do rozszczelnienia butli doszło zaraz po jej zainstalowaniu do kuchenki. Wtedy przy zaworze butli pojawił się ogień, a osoby tam przebywające widząc zagrożenie, natychmiast się ewakuowały i powiadomiły służby ratownicze. Działania straży zakończono około godz. 11.50.

Resko24.pl

 

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x