Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Most kolejowy dziury 01Już od kilku tygodni napływają do nas, niepokojące sygnały o niebezpieczeństwie na moście kolejowym przy ul. Polnej w Resku. Temat nie jest nowy, bo poszycie na moście wymaga gruntownego remontu, a nie doraźnych napraw.

- Bardzo często korzystam z tego przejścia, jeździmy tutaj rowerami. Kiedyś bez problemu pokonywałam ten odcinek nie zsiadając z roweru, teraz muszę przeprowadzać rower i jeszcze dobrze się rozglądać, czy moja noga nie utknie gdzieś w spróchniałych deskach. Zdarza się, że ktoś tutaj coś naprawia, ale to zdecydowanie syzyfowe prace. Przykręcanie nowych desek do spróchniałych podpór, to chyba trochę nie ta epoka i czasy na takie fuszerki. Według mnie, tak niebezpiecznie jeszcze tutaj nie było. Stan całej platformy jest w katastrofalnym stanie, most jest zawieszony wysoko nad lustrem wody, pod spodem stalowa konstrukcja. Przecież nie trudno sobie wyobrazić, do jakiej tragedii może tutaj dojść w każdej chwili - pisze rozgoryczona Czytelniczka.

Oczywiście tych sygnałów otrzymujemy więcej, ale nie ma potrzeby przytaczania ich wszystkich, bo każdy z nich jest utrzymany w podobnym tonie.

Zweryfikowaliśmy to miejsce, faktycznie żadne stwierdzenie nie jest przesadzone. Mówiąc wprost, jest tam bardzo niebezpiecznie! Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, albo w ogóle unikanie tego przejścia. Jednocześnie liczymy, że w końcu uda się zrobić poważny remont, a nie kosmetyczne naprawy wystarczające na kilka dni.

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x