Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wycieczka Warszawa 11Uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego w Resku 2 października 2022 r. udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy.

Program wyjazdu był bardzo napięty. Uczniowie zwiedzili dużo ciekawych miejsc w stolicy. Zaczęli od wizyty w budynku Sejmu RP. Następnym punktem zwiedzania był PGE Narodowy im. K. Górskiego. Drugi dzień pobytu zaczął się grą terenową w Łazienkach Królewskich. Uczniowie podzieleni na grupy, otrzymali mapę parku z zaznaczonymi punktami, do których sami mieli dotrzeć i udzielić odpowiedzi na zadane pytania.

Zbiórka była pod pomnikiem F. Chopina. Następne atrakcje to: zwiedzanie Starówki, Ogrodu Saskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Pałacu Prezydenckiego, Uniwersytetu Warszawskiego i oczywiście traktu królewskiego z wejściem na Zamek Królewski.

Mimo zmęczenia, to atrakcje w tym dniu jeszcze się nie skończyły. Po południu uczniowie poczuli się, jak prawdziwi naukowcy w Centrum Nauki Kopernik. Samodzielnie eksperymentowali. Bardzo spodobały się im pokazy z fizyki dotyczące prądu i wynalazków Nikoli Tesli. Będąc tak blisko Wisły spacerkiem odwiedzili Syrenkę Warszawską na bulwarach. Duże wrażenie zrobiły ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Trzeci dzień rozpoczął się wjazdem na XXX piętro PKiN. Z tej wysokości widać, jak wielka jest Warszawa.

Do następnego punktu- Muzeum Powstania Warszawskiego- wszyscy udali się metrem, co dla niektórych było dużym przeżyciem, bo pierwszy raz jechali takim środkiem transportu. Wizyta w stolicy zakończyła się zwiedzeniem Pałacu w Wilanowie i spacerem po pięknych ogrodach, otaczających letnią rezydencję króla Jana III Sobieskiego.

Chociaż z pustymi portfelami, to pełną głową wspomnień i wiedzy wszyscy wrócili do Reska. Na długo pozostanie w pamięci ta intensywna wycieczka i już uczniowie pytają się kiedy będzie następna.

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół w Resku

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x