Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Kopernik w Resku 29Dnia 17.10.2022 roku do budynku LO przy Zespole Szkół w Resku przyjechał Naukobus z Warszawy. Zajęcia przewidziane są na 2 dni - jutro gośćmi będą mieszkańcy DPSu, oraz uczniowie ze szkoły Podstawowej w Starogardzie.

W wydarzeniu biorą klasy 1-8 SP, pod opieką nauczycieli i wychowawców. Pokaz zorganizowała nauczycielka chemii pani Bożena Tomala, we współpracy z uczniami LO. Starsi koledzy instruują młodsze koleżanki i kolegów na zasadzie tutoringu rówieśniczego.

W pierwszym dniu uczestnicy brali udział w różnego rodzaju doświadczeniach np. tworzenie tajemniczych treści za pomocą tajnych kodów, zabawy matematyczne z Twierdzeniem Pitagorasa, zjawiska fizyczne z zastosowaniem ciekawych eksponatów, zabawy zręcznościowe z układaniem konstrukcji wieloelementowych, zabawa z czytaniem wiersza pt.:"Ptasie Radio" z użyciem słuchawek, które podwajały głos.

Najbardziej interesujące okazały się narządy wewnętrzne człowieka, które można było samemu ułożyć na modelu człowieka. Młodsze dzieci były szczególnie zainteresowane tworzeniem własnej taśmy filmowej - wcieliły się w role młodych kinematografów.

Wszystkim uczestnikom towarzyszyli członkowie Koła Fotograficznego działającego przy Zespole Szkół w Resku - wszelkie działania zostały uwiecznione na zdjęciach.

Wiktoria Bartnicka 8a , Lena Matuszewska 4c

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x