Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem”. Albert Camus

Wieczorek poetycki SP Resko 0126 października 2022 roku uczniowie klas I – III SP Zespołu Szkół w Resku - po raz pierwszy w tym roku szkolnym - spotkali się w godzinach popołudniowych, aby nostalgicznie i poetycko porozmawiać o pięknej porze roku jaką jest jesień.

W spotkaniu brali udział również nauczyciele, a także rodzice. Wspólnie czytaliśmy wiersze, tematycznie związane z jesienią, śpiewaliśmy piosenki – także po angielsku, rozwiązywaliśmy krzyżówki, odgadywaliśmy zagadki, oraz wykonywaliśmy prace plastyczne. Ciekawym atutem spotkania było to, że wszyscy wzajemnie się wspieraliśmy: starsze koleżanki i koledzy młodszych, rodzice i nauczyciele – dzieci, a także dzieci instruowały rodziców i nauczycieli. Niektórzy rodzice zaangażowali się osobiście poprzez udział w publicznym wystąpieniu – recytowali wiersze ze swoimi pociechami. Okazało się, że nikt nie miał większej tremy. Właśnie o to nam chodziło.

Wspólna zabawa to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, co dało się zauważyć w wypowiedziach uczestników. Niebywałą zaletą tego spotkania było również to, że uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty przed innymi, a co najważniejsze - nie czuli skrępowania. Już dziś wiemy, że takie spotkania są potrzebne i w najbliższym czasie planujemy kolejne - tym razem o zupełnie innej tematyce. Jakiej? Dowiecie się już niebawem. Serdecznie zapraszamy!

Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej 
Zdjęcia: Leon Jaworski

Resko24.pl/SP Resko

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x