Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wyroznienie Policjantki Resko 04W Warszawie w dniu 17 listopada br. z okazji jubileuszu odbyło się spotkanie laureatów wszystkich dotychczasowych edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jedną z laureatek tego konkursu jest policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, KP w Resku - asp. szt. Edyta Klepczyńska - czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Łobzie.

Uroczyste spotkanie odbyło się w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie. Zebranych laureatów konkursu i zaproszonych gości przywitał insp. Robert Kumor, dyrektor Biura Prewencji KGP. Do laureatów z serdecznymi słowami uznania zwrócił się Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Wyróżnieni funkcjonariusze Policji otrzymali od Komendanta Głównego Policji, oprócz gratulacji i podziękowań jubileuszowy album „Policjant, który mi pomógł”.

Wszyscy zebrani usłyszeli również wypowiedzi osób doznających przemocy, w których opowiadali pokrótce swoją osobistą historię oraz mówili jaką siłę i odwagę dawali im policjanci, by mogli zmienić swoje życie na lepsze.

O reprezentującej garnizon zachodniopomorski asp. sztab. Edycie Klepczyńskiej ofiara przemocy domowej w swoim zgłoszeniu napisała:

„(...)Byłam w bardzo trudnej sytuacji
(…).Spotkałam panią Edytę Klepczyńską,
która natychmiast podjęła kroki
zmierzające do ocalenia mojej rodziny
(…).Cały czas była przy mnie (…).Jest
moim, Aniołem Stróżem. Dzięki niej
zaczynamy odzyskiwać spokój
i równowagę. Czujemy się bezpieczni.
Jest dla mnie wzorem policjanta - bezinteresownego, otwartego na ludzi,

dającego wiarę w lepsze jutro.
Dziękuję Bogu, że ja spotkałam. Dlatego
mimo łez uśmiecham się wreszcie
i piszę o tym dobrym człowieku(...)”.

Dziękuję Bogu, że ja spotkałam. Dlatego
mimo łez uśmiecham się wreszcie
i piszę o tym dobrym człowieku(...)”.

Istotą konkursu „Policjant, który mi pomógł” jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Celem przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Kolejne takie spotkanie odbędzie się za pięć lat z okazji 20-lecia konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

Gratulujemy zaszczytu znalezienia się w gronie laureatów konkursu, a także życzymy dalszych sukcesów, by życiowe wyzwania sprawiały przyjemność, a obowiązki wpisały się w osobiste hobby.

Resko24.pl/KPP Łobez

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x