Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Znajdz olbrzyma final 2022 01Czubajka kania okazała się być znów bezkonkurencyjna i zdeklasowała wszystkie olbrzymie prawdziwki.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Resko wręczył główną nagrodę za zajęcie 1 miejsca w konkursie "Znajdź olbrzyma 2022". Zwycięskim okazem została czubajka kania zajmując pierwszą pozycję w rankingu 18 zgłoszonych grzybów. Jej parametry to 104 cm obwodu kapelusza oraz 33 cm długości trzonu. Nagrodę dumnie odebrała Hania, która przyznała, że swój okaz znalazła podczas grzybobrania z tatą w okolicach wsi Potuliny niedaleko Łabunia Małego.

Nadleśnictwo Resko nagrodziło także wyróżnieniem największego zgłoszonego do konkursu borowika szlachetnego. Był to okaz mierzący 89,3 cm obwodu kapelusza oraz 13 cm wysokości nóżki. Po odbiór nagrody zgłosiła się Marysia, która wraz z rodzicami owocne zbiory wspomina z lasów Komorowa pod Reskiem.

Dziękujemy za wszystkie osobiste i elektroniczne zgłoszenia pięknych okazów. Z rankingu wynika, że największe grzyby można znaleźć właśnie w okolicach Reska! Tym bardziej zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu - za rok, podczas wrześniowego i październikowego czasu grzybobrania.

Ranking "olbrzymów":

Resko24.pl/Nadleśnictwo Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x