Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Turniej PINGPONGA 2022 443 grudnia 2022r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Resku rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego z okazji 57 rocznicy Powstania Klubu Sportowego LKS Mewa Resko. Patronat nad turniejem po raz kolejny objął Starosta Powiatu Łobeskiego Renata Kulik oraz Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński.

Turniej tenisa stołowego w Resku cieszy się corocznie wysoką frekwencją. W tym roku w zawodach wystąpili zawodnicy klubów sportowych z całego województwa. Gościliśmy zawodników z Polic, Świdwina, Szczecinka, Kołobrzegu, Koszalina, Białogardu oraz Tychowa.

W całym turnieju udział wzięło około 100 zawodników. Rywalizacja toczyła się w 4 kategoriach: szkoły podstawowe, amatorzy, do 45 lat, +45. Turniej był bardzo emocjonujący. Swoim podopiecznym kibicowali trenerzy, rodzice, a także koleżanki i koledzy z klubów sportowych. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie, ponieważ w zawodach obok dzieci i młodzieży wystąpili również zawodnicy grający na co dzień w II, III i IV lidze. Możliwość obserwowania z bliska gry najlepszych tenisistów stołowych była dla dzieci i młodzieży trenujących tenis stołowy dodatkowym bodźcem motywacyjnym.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe z rąk Starosty Powiatu Łobeskiego Renaty Kulik oraz Burmistrza Reska Arkadiusza Czerwińskiego. Na zakończenie turnieju nastąpiło również podsumowanie Reskiej Ligii Tenisa Stołowego - najmłodsi miłośnicy tej dyscypliny sportu otrzymali nagrody za systematyczny udział w rozgrywkach ligowych. 

Warto podkreślić, iż tegoroczne zawody miały charakter turnieju charytatywnego. Uczestnicy zawodów chętnie włączyli się w zbiórkę funduszy na rehabilitację Pauliny – mieszkanki Reska poszkodowanej w wypadku samochodowym. Dzięki hojności zawodników biorących udział w turnieju okazanej w czasie licytacji udało się zebrać kwotę 3471,20. Serdeczne podziękowania kierujmy w stronę Dariusza Szmaglińskiego właściciela firmy „P.W. Rezon S.C.” który ufundował gadżety na licytację. 

Turniej był wspaniałą okazją integracji mieszkańców oraz popularyzowania aktywnych form spędzania czasu wolnego. Szczególnie dziękujemy p. Jackowi Sękowskiemu za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju. Ponadto podziękowania kierujemy w stronę sponsorów: Powiat Łobeski, Gmina Resko, ZUBWiT Mętlowie, Piekarnia Gama, Restauracja Mozaika, Zespół Szkół w Resku, ReklamaResko.pl., Studio DAO Pracownia Reklamy, Mawi Logistices SP Z O.O., Calculus SP Z O.O.

Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Szkoły podstawowe:

1 miejsce – Antoni Stańczyk 
2 miejsce – Adam Włodarczyk 
3 miejsce – Oliwier Rakowiecki 
4 miejsce - Hanna Wódz 

Amatorzy:

1 miejsce – Piotr Kujawski 
2 miejsce – Jerzy Bodnar 
3 miejsce - Krzysztof Babij 
4 miejsce - Robert Rakocy 

Do 45 lat:

1 miejsce – Damian Szczerba 
2 miejsce – Karol Sukurenko 
3 miejsce - Konrad Lisek 
4 miejsce - Marek Łącki 
5 miejsce - Marcel Góra 

+45:

1 miejsce – Arkadiusz Grzesiak 
2 miejsce – Henryk Dzida 
3 miejsce - Dariusz Szmagliński 
4 Andrzej Wojtasik 🏅
5 Krzysztof Rusiecki 🏅

Reskowska Liga Tenisa Stołowego:

1 miejsce – Cezary Piórkowski 
2 miejsce – Filip Kubalak 
3 miejsce - Aleksander Król 
4 miejsce - Antek Grankowski 
5 Gracjan Znamirowski 
6 Adam Walczykiewicz 
7 Tomasz Bus 
8 Karol Muszler 
9 Radek Dziewiór 

Resko24.pl/LKS Mewa Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x