Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

choinka22Na terenie lasów należy spodziewać się wzmożonych patroli Straży Leśnej. Nadleśnictwo Resko prowadzi sprzedaż choinek.

Od poniedziałku 19 grudnia na terenach administrowanych przez Nadleśnictwo Resko rozpocznie się akcja "CHOINKA 22". Jej celem będzie przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń, takich jak: kłusownictwo, kradzież drewna, nielegalna wycinka drzew choinkowych, pozyskanie stroiszu czy łamanie zakazu wjazdu samochodów do lasów.

W tym czasie należy spodziewać się na terenie lasu wzmożonych patroli Straży Leśnej oraz innych służb, między innymi Policji.

Przypominamy, że kradzież drzewa z lasu, którego wartość przekracza 500 złotych jest przestępstwem i grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie sprawcy kradzieży z drzewkiem o mniejszej wartości może skończyć się mandatem karnym nawet 500 złotych.

Zapraszamy do zakupu pachnących naturalnych choinek prosto z lasu.

Sprzedaż choinek odbywać się będzie w leśnictwach oraz przy biurowcu Nadleśnictwa Resko przy ulicy Chopina 12 w dni robocze od godziny 7:00 do godziny 14:30, w dniach od 14 do 15 grudnia 2022 r. – po indywidualnych uzgodnieniach z klientami, natomiast w sposób ciągły 16 i od 19 do 23 grudnia.

Resko24.pl/Nadleśnictwo Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x