Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Bezpieczne przejscie Resko 2022 02- Czy moglibyście nagłośnić, taką fajną sprawę przejścia dla pieszych przy poczcie? A co się stało? No zdaje egzamin!

Tak rozpoczęła się nasza rozmowa z kierowcą, który wychwala nowe przejście dla pieszych na ul. Wojska Polskiego w Resku.

- Jestem mieszkańcem Reska, ale również jestem kierowcą i bardzo mi się podoba rozwiązanie zastosowane na przejściu dla pieszych pomiędzy szkołą, a pocztą. Ktoś, zwłaszcza wieczorową, czy nocną porą podchodzi do przejścia, zapalają się pomarańczowe światełka i ja już wiem i widzę z daleka, że ktoś tam jest i chce przejść. Oprócz tego przejście jest dobrze doświetlone i oznakowane. Wcześniej podobne rozwiązanie zastosowano na ul. Jedności Narodowej, ale według mnie działa słabiej. Przejście na ul. Wojska Polskiego jest bezpieczniejsze i tego typu inwestycji powinno powstawać więcej. Jest jeszcze sprawa drzew przy przejściach, sądzę, że powinny zostać usunięte, zwłaszcza teraz zimą, bardzo utrudniają widoczność - powiedział pan Tadek, mieszkaniec Reska.

Wspomniane przejście dla pieszych, powstało przy okazji kompleksowej przebudowy ul. Wojska Polskiego, która znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 152. Przejścia dla pieszych przy ul. Jedności Narodowej, powstały w czasie remontu drogi powiatowej.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x