Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Gminna Wigilia Resko 2022 23Po raz drugi w Naszej Gminie 17 grudnia 2022r. mieszkańcy mogli spotkać się na Wigilii Gminnej by wspólnie świętować, śpiewać kolędy i próbować bożonarodzeniowych potraw.

W sobotę 17 grudnia od południa na rynku występem zespołu muzycznego „SKAN” z Domu Pomocy Społecznej w Resku rozpoczął się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na stoiskach handlowych i gastronomicznych można było kupić: bombki, stroiki, pachnące choinki, przysmaki świąteczne, wypieki, lokalne rękodzieło oraz wszystko, co niezbędne na święta.

W czasie Kiermaszu wystąpiły również dzieci z Przedszkola Miejskiego w Resku i Szkoły Podstawowej w Resku, które wykonały kolędy i pastorałki.

Wigilię rozpoczął Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, który przywitał mieszkańców i złożył im świąteczne życzenia oraz podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości. Głos zabrał, także proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Resku ks. Marian Kaptur. Przypomniał wszystkim, co tak naprawdę jest ważne podczas Świąt Bożego Narodzenia, czyli pokój, zgoda, pojednanie, zrozumienie, wzajemne spojrzenie na siebie z życzliwością oraz przychylność. Po przemówieniach wszyscy zebrani przed posiłkiem wspólnie zaśpiewali kolędę i mogli podzielić się opłatkiem.

W trakcie Wigilii na scenie rozbrzmiewały kolędy w wykonaniu dzieci i młodzieży z Centrum Kultury w Resku. Przy wspólnym stole pomimo mrozu, panowała ciepła atmosfera.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Kiermaszu Bożonarodzeniowego oraz II Wigilii Gminnej w Resku.

Tekst i zdjęcia: Urząd Miejski w Resku

Resko24.pl/Urząd Miejski w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x