Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

WOSP 2023 Resko 25Niedziela 29 stycznia 2023 upłynęła w Resku pod znakiem 31. Finału WOŚP i realizacji jego hasła: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Tradycyjnie na czele Sztabu #160 Centrum Kultury w Resku stanęła w-ce dyrektor CK Alicja Tichanów, wspierana przez dyrektor Jolantę Furman i wszystkich pracowników jednostki.

Na ulicach miasta, w godz. od 8 do 18, a w Starogardzie przez godzinkę, pomimo wyjątkowo niesprzyjającej aury, kwestowało 18 wolontariuszy. Zaopatrzeni w identyfikatory, puszki i gadżety od sponsorów Play i mBanku, przyklejali czerwone serduszka przechodniom, dziękując za datki wrzucane do wośpowych puszek.

O godz. 11-tej wierszem autorstwa Anny Bas, napisanym dla Jurka Owsiaka, wyrecytowanym przez Maję Pawłowską, rozpoczęło się wspólne granie w tej niewątpliwie największej i najpiękniejszej orkiestrze świata. Na scenie wystąpiły w programach słowno - muzycznych dzieci z Przedszkola Miejskiego w Resku, dzieci z SP Resko, członkowie koła teatralnego CK, w programach muzycznych instrumentaliści i wokaliści z CK oraz zespól SKAN z DPS Resko. Licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć popisy dzieci z koła tanecznego CK , tancerzy z SP Resko, pary tanecznej i solistkę ze Szkoły Tańca „Iskra” w Świdwinie. Urozmaiceniem programu był również występ tancerzy zespołu breakdance „Respekt” ze Stargardu.

W przerwie między występami swoimi wspomnieniami z pierwszego Finału w Resku podzieliła się pani Alicja Pawłowska, będąca pierwszym Szefem Sztabu.
Kolejnymi punktami programu były licytacje. Oprócz licznych gadżetów Fundacji WOŚP, licytowano mnóstwo oryginalnych przedmiotów ofiarowanych na ten cel przez mieszkańców gminy. Licytujący mieli nie lada gratkę, gdy zaproponowano im m.in. licytowanie niecodziennych voucherów: obiad z Panią Starostą Renatą Kulik, zdjęcie z pytonem tygrysim lub królewskim, holowanie samochodów: osobowego i dostawczego przez firmę MKKM, portret malowany ołówkiem czy bon na zabiegi fryzjerskie.

Tak jak wieloletnią tradycją jest tort upieczony w piekarni „Gama” od p. Jeżów i przekazany na licytację (w tym roku dwa!), tak i tradycją stało się licytowanie tegoż przez p. Zygmunta Święcickiego, który także tradycyjnie był przekazywany dla wolontariuszy, a w drugiej kolejności dla organizatorów Finału. Pozostałe przedmioty, na które zabrakło chętnych, „hurtowo” zakupił pan Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, przez co hojnie wsparł konto Orkiestry.
Warto w tym miejscu wspomnieć o aukcjach na Allegro, gdzie można było zostać właścicielem „Vouchera na sushi Reńki”, vouchera „Spacer po Resku którego nie ma” z Panią od Historii lub wygrać przejazd wozem gaśniczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku.

Obok sali widowiskowej w tzw. kawiarence, panie z Klubu KA-60 zapraszały na kawę i herbatę serwowaną w eleganckich filiżankach, a stoisko CK na słodkości upieczone przez członkinie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Resko, Koła Diabetyków w Resku, Stowarzyszenia Arka, Koła Gospodyń Wiejskich „Jarzębinki” z Łagiewnik oraz panie świetliczanki.

Prawdziwe smakowitości przygotowało Stowarzyszenie „Resko maskuje” - zapraszając na kolorowe, przepyszne kanapki, zasponsorowane przez Jadłodzielnię, kotleciki, różnorodne ciasta i ciasteczka, zupę gulaszową, rwany chlebek, a nawet placki ziemniaczane, których kuszący zapach ściągał do stoiska ich miłośników. W holu Centrum również nie brakowało atrakcji w postaci komputerowego diagnostykę skóry twarzy przez panie z firmy Oriflame i koła fortuny zorganizowanego przez panie ze Stowarzyszenia Arka. Imprezy, w których uczestniczą dzieci nie mogłyby zaistnieć bez malowania twarzy, loterii fantowej (dzieło pań z CK i świetlic) oraz waty cukrowej i popcornu oferowanych przez p. Babijów. Miłą niespodzianką były lizaki w kształcie serduszek własnoręcznie przygotowane przez członków Klubu Wolontariusza działającego przy CUS w Resku.

Dochód ze wszystkich stoisk został przekazany w całości na główny cel zbiórki 31. Finału WOŚP, a deklarowana kwota na godz. 23:00 wynosiła, bez eSkarbonek, Allegro i przeliczenia zagranicznej waluty, 28 128,46 zł !
Chwilę przed 20, zabrzmiała finałowa piosenka, a na zewnątrz rozbłysło nietypowe „Światełko do nieba” przy wsparciu druhów reskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Liczył się symbol, podkreślenie wspólnego grania, bez niepotrzebnego huku petard i fajerwerków, mimo ich atrakcyjności.

WOSP 2023 Resko 20

Dziękujemy „Studio Dao - Resko maskuje”, LO i Szkole Branżowej w Resku (uczniowie smażyli naleśniki i dochód z ich sprzedaży wrzucali do puszki !), kwiaciarni „IMPALA” , Szkole Podstawowej w Starogardzie, właścicielom sklepu zoologiczno-wędkarskiego „APSO”, właścicielom Epaka.pl Resko, sklepom Magnum i OdiDO, za opiekę nad Sztabowymi Stacjonarnymi Puszkami WOŚP. Dziękujemy wolontariuszom i pracownikom CK, Urzędu Miejskiego, członkiniom i członkom Stowarzyszeń, wolontariuszom CUS i ich opiekunce za poświęcenie wolnego dnia na pracę w szczytnym celu oraz druhom OSP Resko i ratownikom Pogotowia Ratunkowego za podkreślenie sygnałami dźwiękowymi „Światełka do nieba’.

Szczególne podziękowania dla p. Piotra Bartnickiego, redaktora portalu internetowego Resko24, za promocję wydarzenia i relacjonowanie na bieżąco jego przebiegu . Kacper
i Bartek, Wam też za działania na stronie fb Sztabu przed i w trakcie Finału.

I na koniec bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom Reska i gminy, cudownym sponsorom za ogromne serca, za wspieranie naszej ekipy w działaniach oraz za wszystkie wspólne Finały WOŚP. Warto być razem i grać do końca świata i jeden dzień dłużej.

Organizatorzy

Transmisja Resko24.pl:

Więcej materiałów: https://www.facebook.com/resko24

 

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x