Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„Najmądrzejszy jest, który wie, czego nie wie.” Sokrates

SONY DSCDnia 16 marca 2023 r. w Zespole Szkół W Resku odbyła się dziewiąta edycja zmagań mitologicznych uczniów klas piątych szkoły podstawowej. Przygotowania do konkursu trwały kilka tygodni i polegały na poszarzaniu wiedzy z zakresu mitologii greckiej, oraz przygotowaniu odpowiedniego stroju wybranego dla siebie boga. Uczniowie wcielili się w różne postaci rodem z antycznego świata: Demeter, Artemidy, Hestii, Ateny, Afrodyty, Nike, Apollo, Hefajstosa, Aresa, Posejdona. Przebrania były zachwycające i wiernie odtwarzały sylwetkę ulubionego bohatera.

Rywalizacja toczyła się na forum szkolnym, na którym odpowiednia dekoracja przeniosła uczestników w świat mitów greckich. Były to między innymi: kukiełki przedstawiające bogów z mitologii greckiej - Kory, Heliosa, Afrodyty, Posejdona, Meduzy, Apolla, wystawa książek, albumów i lapbooków o treści mitologicznej oraz związków frazeologicznych. W gablotkach pojawiły się naczynia, obrazy i pamiątki z Grecji.
Pani dyrektor Violetta Dynarska – Adamowicz powitała uczestników i dopingowała w czasie ich pracy. Nad całością czuwało jury w składzie – panie: Agata Ostrowska, Elwira Warnke (n-l języka polskiego z SP Starogard) i Justyna Walczykiewicz.

W zmaganiach brały udział 3 drużyny ze Szkoły Podstawowej w Resku i 1 zespół ze Szkoły Podstawowej w Starogardzie. Kolejne konkurencje, oprócz sprawdzania wiedzy, miały przede wszystkim dostarczać zabawy i radości z możliwości dzielenia się swoja wiedzą w zespole zadaniowym. Uczestnicy rozwiązywali zadania ukryte w kodach QR, wykorzystując narzędzia TIK - szkolne tablety. Ponadto, krzyżówki rebusy, łamigłówki, wyjaśniające pojęcia i frazeologizmy mitologiczne wzbogaciły słownictwo i udoskonaliły umiejętności językowe uczestników.

W konkursie zwyciężył zespół z SP Starogard: Kuba Rokosz, Oliwia Kijak, Weronika Jaroszek i Lilianna Mroczek. W Zespole Szkół w Resku lokaty plasują się następująco:
II miejsce - zespół nr 1 SP Resko: Klaudia Rakocy, Lena Kmieć, Zuzanna Moskwa, Laura Znamierowska;
III miejsce - zespół nr 3 SP Resko: Tomasz Czaban, Sebastian Król, Jan Kubiak;
IV miejsce - zespół nr 2 SP Resko – Alicja Nowak, Oliwia Antonik, Wiktoria Winiarska, Laura Wijatyk.

Ciężka praca została nagrodzona poczęstunkiem, po którym pani dyrektor ogłosiła wyniki i wręczyła nagrody – puchary, dyplomy i słodkości dla wszystkich uczestników. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze.
Gratulacje dla wszystkich uczestników za duży wkład pracy, zaangażowanie i szeroką wiedzę z zakresu mitologii greckiej. Zapraszamy w przyszłym roku – w 2024 r. obchodzimy jubileusz 10-lecia Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego w Zespole Szkół w Resku.

Dokumentację fotograficzną przygotował Nataniel Badura – członek Koła Młodych Fotografów.

Joanna Knap, Anna Zań

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x