Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Człowiek, niech będzie tylko jak Poezja - prometejska.

Leszek Dembek

Dzien poezji 2023 03Na zaproszenie Związku Literatów Polskich uczniowie z Zespołu Szkół w Resku Światowy Dzień Poezji obchodzili w Szczecinie. Młodzież została powitana przez prezesa szczecińskiego oddziału ZLP pana Leszka Dembka, który wręczył każdemu po dwa tomiki poezji.

Tego dnia miało miejsce odsłonięcie, przez panią Joannę Murat, w Galerii Jednego Wiersza utworu Piotra Biernackiego pt. epitafium. Pan Leszek Dembek przybliżył postać poety. Temu wydarzeniu towarzyszyła muzyka na żywo – na flecie poprzecznym - pan Mateusz Przygoń zagrał dwa utwory. Po czym, student ZUT-u, laureat wielu ogólnopolskich konkursów recytatorskich – pan Jan Kamiński odczytał utwór poety.

Kolejnym wydarzeniem tego wieczoru był spektakl poetycki - Teatru Proscenium pt. „Okna wspomnień”. Scenariusz był oparty na wielu tekstach poetyckich, które dotyczyły wspomnień pielęgnowanych z miłością i tych, o których wolelibyśmy, by nie istniały.
W poetyckim zdarzeniu udział wzięli: Lena Znajewska, Maria Idryjan, Nicola Babij, Oliwia Kopka, Jan Górniak, Wiktor Gutowski, Marcelina Kęsy, Filip Kubalak, Krystyna Marchenko, Tomasz Pochwała, Oliwia Strojna, Bartosz Śliwiński, Wojciech Tomala.

Organizatorkami wyjazdu były panie Joanna Murat i Justyna Walczykiewicz.

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

donkichote
+4 # donkichote 2023-03-22 22:31
Miłe jest to, jak ktoś coś robi z pasją, ale jednocześnie z ukrytą skromnością- bo wtedy wszystko jest dwa razy bardziej docenione i podziwiane :), a nie w wytłuszczonym nazwiskiem kto i co zorganizował.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x