Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W lesnictwie SP Starogard 0423 marca 2023 roku, uczniowie z klasy III i IV ze Szkoły Podstawowej w Starogardzie, wraz z wychowawczyniami - paniami Izabelą Mieczaniec i Elwirą Warnke, udali się na wycieczkę do lasu. Celem wyjazdu była wizyta w paśniku dla zwierząt , odnalezienie lizawek oraz wspólna zabawa na świeżym powietrzu.

Orzeszkowo przywitało nas pochmurnym niebem i drobnym deszczem, ale po jakimś czasie zza chmur wyjrzało słońce. Do paśnika zaprowadził nas Pan Podleśniczy, Dariusz Waszyński. Zostawiliśmy tam sporo smakołyków dla zwierząt – marchewki, jabłka, kapustę. Po drodze przyjrzeliśmy się lizawkom, pan Darek wytłumaczył nam , dlaczego zwierzęta potrzebują znajdującej się tam soli. Liczyliśmy też na to, że w lesie znajdziemy poroże, niestety mimo usilnych starań , nie udało nam się nic znaleźć. Po długiej wędrówce , czekało na nas ognisko - zjedliśmy pyszne kiełbaski, ciasteczka i mogliśmy się wspólnie pobawić.

Graliśmy w piłkę oraz karty ,urządziliśmy sobie piknik na trawie. Następnie przywitaliśmy Panią Leśniczy, Mirosławę Wojnicz, która opowiadała nam o zagrożeniach pożarowych w lesie oraz ich przeciwdziałaniu - podawała przykłady odpowiednich zachowań niestwarzających zagrożenia pożarowego w lesie i jego otoczeniu. Zwróciła nam uwagę na tablice ostrzegawcze wywieszane na terenach leśnych wzdłuż szlaków i ścieżek wycieczkowych. Pani Mirosława rozdała nam prezenciki przygotowane przez Nadleśnictwo Resko - breloczki, ołówki i linijki z wizerunkami zwierząt i roślin leśnych.

Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Czas wyjazdu okazał się wspaniałą lekcją. Spędziliśmy kilka godzin na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody leśnej i odwiedziliśmy miejsce, gdzie wcześniej większość z nas nie była. Jeszcze raz dziękujemy Nadleśnictwu Resko, a w szczególności pani Mirosławie Wojnicz i Dariuszowi Waszyńskiemu za ugoszczenie nas w Leśnictwie Orzeszkowo.

Izabela Mieczaniec i Elwira Warnke

Resko24.pl/SP Starogard

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x